Сили оборони України відновили атаки на російські нафтопереробні заводи. Для знищення заводів вистачить кількох десятків дронів, а для повного руйнування потрібно близько сотні.
Нафтопереробний завод є дуже важливою складовою, яка дозволяє Росії заробляти чималі кошти, які згодом використовуються для війни. Тому зараз варто знову зосередитися на їхньому знищенні. З такою думкою 24 канал – поділився інструктор льотчик, полковник Збройних сил України у запасі та військовий експерт Роман Світан.
Російський НПЗ знову атакували безпілотниками
У ніч на 28 листопада українські безпілотники атакували російський нафтопереробний завод у Слов’янську-на-Кубані. У так званому Міноборони РФ повідомили, що нібито збили 25 безпілотників.
“Це вже друга атака на цей нафтопереробний завод. Загалом добре було б відновити санкції Буданова-Малюка, особливо в Краснодарському краї – на всьому Північному Кавказі. Саме ці НПЗ “годують” російську армію паливом”, – зазначив Роман Світан.
Росія знаходить транзитні маршрути для відправки вуглеводнів за кордон. Це дозволяє країні-агресору заробляти кошти, які згодом знову використовуються для фінансування війни.
«Це саме те, на що зараз варто звернути особливу увагу. Для того, щоб знищити рослину, потрібно не менше 100 дронів на точку. Тому що кілька БПЛА також можуть бути виведені з ладу”, – наголосив полковник запасу.
Якщо російські нафтопереробні заводи будуть повністю зруйновані, то Кремль не зможе заробляти на них, що суттєво зменшить надходження Росії з-за кордону.
Українські безпілотники збільшують вагу боєголовок
Днями стало відомо, що українські далекобійні безпілотники “Люті” отримали у 1,5 раза більші боєголовки. Тепер замість 50 кілограмів – 75 кілограмів. Оновлену версію БПЛА, до речі, випустили на Саратовському нафтопереробному заводі.
“Збільшити боєголовку можна за рахунок зменшення кількості палива. Це ще кілька десятків кілограмів – більше у вас не вийде. БПЛА – це той самий літак, і він літає за тими ж правилами, що й будь-який інший літак”, – розповів пілот-інструктор.
Тому збільшення бойової частини дронів має суттєві обмеження, і після досягнення межі близько 100 кілограмів, залежно від типу дрона, необхідно переходити на інші засоби ураження, вважає Світан.
“Далі має бути лише два типи ракет: або крилата, яка також літає за законами аеродинаміки, або балістична, на яку більше впливає гравітація”, – пояснив Світан.
Про це Пише сайт UA-Obozrevatel.