Саме зараз Захід повинен посилити фінансовий тиск на Росію, користуючись її серйозними економічними проблемами. США та Європа мають шанс завдати серйозного удару по російській економіці та прискорити завершення війни між РФ та Україною.
Рецензент Політико Пітер Доран зазначає, що російська економіка переживає кризу, а її ресурси вичерпуються.
Російська влада серйозно маскує проблеми, роблячи вигляд, що все в порядку, але статистика говорить про інше. Західні країни можуть скористатися ситуацією та посилити фінансовий тиск, позбавивши Москву необхідних коштів для ведення бойових дій.
“І погана новина для Путіна: його технократи насправді приховують повну вартість його дій в Україні”, – пише автор.
Проста правда полягає в тому, що російський уряд не отримує достатньо грошей, щоб покрити ці витрати, пов’язані з бойовими діями.
Це відкриває нові можливості для Заходу. Аналіз державного бюджету Росії на 2025 рік вказує на різке зростання військових витрат до рекордних $145 млрд.
Загалом військові витрати сягають 10% ВВП, тоді як бюджетне покриття цих видатків неможливе без дефіциту, який минулого року становив $34 млрд.
Через санкції Росія не може залучати міжнародні кредити, а внутрішні облігації змушені розміщувати під величезні 16% річних.
Кремль покриває дефіцит бюджету за рахунок виснаження Фонду національного добробуту (NWF), ліквідність якого скоротилася зі $117 млрд у 2021 році до $55 млрд сьогодні.
Якщо ці кошти будуть витрачені в повному обсязі, Росії доведеться підвищувати податки, друкувати гроші та урізати соціальні виплати.
Особливо вразливими є субсидовані регіони, такі як Чечня, де місцеві лідери прямо заявляють, що управління неможливе без федеральних коштів.
Доран пропонує Європі та США знизити граничну ціну на експорт російської нафти з нинішніх $65 до $30 за барель.
Це зменшить нафтові доходи Москви, які становлять близько $9 млрд на місяць, і ще більше загострить фінансові проблеми.
Захід також повинен посилити контроль над ринками, де Росія все ще може продавати нафту, особливо в Китаї, Індії та Туреччині.
Скорочення нафтових доходів, на думку Дорана, стане потужним важелем тиску, прискорить завершення конфлікту і допоможе Україні отримати перевагу.
Про це Пише ресурс UA-Obozrevatel.