Але більшість буде не раніше літа.
Важке озброєння, системи ППО та більшість боєприпасів буде поставлено в Україну не раніше літа. The New York Times.
За словами американських чиновників, які побажали залишитися анонімними, постачання військової допомоги можуть «зайняти місяці», більша частина озброєння буде доставлена в Україну не раніше кінця травня, а може, й пізніше. Інший чиновник із США зазначив, що союзникам буде потрібен час, щоб розібратися, яке озброєння можна передати Києву, не виснажуючи запаси НАТО. Йдеться про БМП Bradley, автомобілі Humvee і 155-міліметрові артилерійські снаряди.
Українським військовим також потрібно пройти навчання для певних видів озброєння. 29 квітня близько 70 солдат ЗСУ розпочали шеститижневий курс навчання з управління системою ППО Patriot на авіабазі у східній Німеччині. За словами начальника підрозділу протиповітряної та протиракетної оборони штабу ВПС Німеччини Яна-Хенріка Сухордта, не можна передати системи ППО, не навчаючи військових. Він зазначив, що українські солдати проходять прискорений курс порівняно з дев'ятимісячною програмою для німецьких ВПС.
Після закінчення навчання німецьким військовим знадобиться кілька днів для передачі ракетних установок, радарів та іншого обладнання до логістичного центру в Польщі, звідки їх переправлять через кордон. Системи ППО Patriot прибудуть до України не раніше кінця червня. Постачання може збігтися з першою партією винищувачів F-16. Високопосадовці західних країн вважають, що постачання артилерійських установок, систем ППО та боєприпасів до них є пріоритетними. Це озброєння планується доставити військовими літаками, а потім передати Україні у потягах чи вантажівках.
При цьому минулої неділі Київ отримав першу партію протитанкових снарядів, ракет та 155-міліметрових боєприпасів.
На думку американських аналітиків, яких опитав The New York Times, українська армія в кращому разі влітку, а в найгіршому — наприкінці року зможе стабілізувати ситуацію на фронті. Згідно з оцінкою, Росія продовжить досягати незначних успіхів на східному та південно-східних фронтах, але українська армія не розвалюється на окремі ділянки, незважаючи на гостру нестачу боєприпасів.
Інші американські офіційні особи не вірять, що Росія має сили, щоб завдати великого удару до 9 травня, оскільки це вимагатиме значного нарощування сил, чого союзники досі не бачили.
У квітні цього року британський прем'єр-міністр Ріші Сунак оголосив про надання пакету військової допомоги на 500 млн. фунтів стерлінгів (близько $620 млн.), в якому буде нова партія Storm Shadow. США, у свою чергу, схвалили військову допомогу Україні на $60,8 млрд і таємно поставили Києву додаткові далекобійні ракети ATACMS із дальністю польоту до 300 км.
Про це Інформує сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97