Не розуміють, як Україна атакувала на відстань 1200 км.
Російських пропагандистів вражено ранковим ударом українських безпілотників, які подолали величезну відстань і вперше вразили об'єкт у глибокому тилу Росії за 1200 км від кордону з Україною. dialog.ua
На тлі емоційного потрясіння російські ЗМІ намагаються зрозуміти, як саме вдалося провести настільки глибоку атаку. Відстань виявилася настільки великою, що в російських ЗМІ почали поширювати версію, що дрон Татарстаном прилетів з Казахстану. Начебто українці не могли запустити БПЛА так далеко.
Про це повідомив z-журналіст кремлівського пулу Дмитро Смирнов. Російський економічний аналітик та блогер Анатолій Несміян наголошує, що атака об'єктів на території Татарстану стала новиною дня.
“Чому це так? Тому що вона повністю вибивається із попередніх схожих заходів Києва. Надто велика дальність для прямого прольоту дрону від території України до місця удару. Це приблизно якби люфтваффе бомбили б Омськ чи Біробіджан. Плюс-мінус сто кілометрів ще можна пояснити доопрацюванням апарату та додатковим запасом палива, але чотириста не вписуються в жодні прямі пояснення», – зазначає він.
Росіяни вважають, що є два варіанти, які можуть прояснити те, що сталося. І обидва у них викликають запитання.
«Перший – очевидний – запуск дрону було здійснено з території Казахстану. Не ближнє світло, але 600 кілометрів – це явно не 1200. Але це означає і неминуче слідство. Якщо ГУР має можливість атакувати російські об'єкти з території Казахстану (а це, між іншим, 7 тисяч кілометрів кордону між Казахстаном і Росією, тобто – жодної технічної можливості контролю ні з того боку, ні з цієї плюс повна відсутність хоч якогось натяку на систему ППО), то зоні потенційних ударів виявляються Урал, Алтай і Сибір до Красноярська: Омськ, Новосибірськ, Кемерово. А ще, крім промислових об'єктів – і Транссиб. Якщо ж взяти північні регіони, то до нової зони потрапляє Сургут, Листопад – тобто зони родовищ. Другий варіант не кращий: атаку могла зробити диверсійна група, що висунулася на територію Росії, що зібрала вже тут безпілотник і застосувала його безпосередньо з Росії. Тоді слідство з цього виглядає ще крутішим – диверсійна група може з'явитися взагалі будь-де. І можна вимірювати лінійкою відстані до кордонів із суміжними країнами, але це вже не має ніякого значення. І знову постає питання про Казахстан, оскільки кордону з ним немає і бути не може – ну неможливо не те що прикрити, а хоча б приблизно розуміти, що відбувається на семи тисячах кілометрів. І хоча в російській міфології північний Казахстан російський, але він так само і український – вихідців з України там більш ніж достатньо. Так званий «Сірий Клин». І знайти там людей і структури, які цілком доброзичливо ставляться до України і набагато менш дружелюбно – до Росії, цілком можливо. Вкотре хочу сказати, що ідея збройної боротьби з народом, який має дуже серйозний досвід і традиції партизанської війни – не найкраща, хоча у російського керівництва взагалі складно знайти ідеї, які можна позитивно охарактеризувати. Але це виділяється особливо. До речі, те саме можна сказати ще про одного народу-партизана – білорусів. Добре, що геніальні думки в голови російського керівництва приходять хаотично і випадковим чином, а то як знати… Загалом історія з атакою Татарстану через свою особливість вибивається зі звичної картини, і якщо це не разова подія, то ми можемо досить скоро побачити наслідки з нього», – наголошує експерт.
Про це Інформує сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97