У великі листопадові вихідні на виїзді з Білорусі до Польщі зібралася величезна черга з автомобілів. Ситуація загострилася напередодні свят. БІЛЬШІСТЬ Я зібрала враження тих, хто цими днями опинився на кордоні.
Білоруска Марія (ім’я змінено) з сім’єю поверталася з Гродно до Білостока, де живе вже кілька років. Жителі Гродно записалися в електронну чергу на пункті пропуску “Брест” увечері 4 листопада – на той момент перед ними було понад 1200 автомобілів.
“Звичайно, ми повернулися додому в Гродно перечекати, і виїхали на кордон (знову) 6 листопада. Ми думали, що в той же день перетнемо його, але виявилося під’їхати до шлагбаума тільки після опівночі”, – розповів білорус.
Білоруський кордон був пройдений досить швидко. Але до “поляків” вдалося дістатися лише ближче до п’ятої ранку 7 листопада. Загалом сім’я провела “в колії” 10 годин.
Марія зазначила, що колапс на кордоні дав поштовх новій службі. Хитрі «підприємці» пропонують приїхати на вашому авто в зону очікування і зареєструватися в електронній черзі.
Одне з таких оголошень журналісти знайшли у прикордонному чаті. Але його швидко видалили, тому не встигли поцікавитися вартістю послуги.
“Також беруть людей на трансплантацію. За три місця наші друзі заплатили по 100 доларів! Ми їхали з Ліди до Беняконі. Це виявилося навіть дешевше, ніж купувати квитки, оскільки в середньому вони коштують по 160-180 злотих”, – каже білорус. “Що ж, люди все ще активно пересідають з автобусів, на яких приїхали на кордон, на ті, що ближче до шлагбауму. Так що тут дуже багато туристів, які снують туди-сюди.
“На кордоні п*п”, але “маленькі пасати зникли”
У прикордонних чатах туристи активно діляться інформацією про стан черг.
“На кордоні, м’яко кажучи, бл*дь”, – пише один із користувачів.
“Ми вже десять годин стоїмо перед початком кордону. Автобусів дуже багато”, – пояснює ситуацію інша білоруска.
Як не дивно, в ситуації, що склалася, деякі очевидці бачать плюси.
“Нарешті “маленькі пасати” зникли!” – жартує турист. Це іронічна назва для тих, хто стоїть в черзі, а потім її продає. Раніше вартість такої послуги залежала від близькості до шлагбаума – як правило, тарифи коливалися від 50 до 200 доларів. А ось із запровадженням електронної реєстрації потреба у продавцях у черзі відпала.
“Я думаю, що їх зникнення пов’язане з тим, що людям дозволили покинути зону очікування і відстежувати (чергу) в режимі онлайн”, – коментує зникнення “пашок” інший мандрівник.
Про це Пише видання UA-Obozrevatel.