Інцидент стався на пляжі Берега.
Мешканці російського Білгорода не змогли потрапити в притулок під час ракетного обстрілу, повідомляє ASTRA. Інцидент стався на пляжі Берега. Людям не вистачило місця у притулку, через що чекати закінчення повітряної тривоги їм довелося просто неба.
Як повідомляє у своєму телеграм-каналі губернатор В'ячеслав Гладков, повітряна тривога в регіоні протягом 1 червня звучала не менше ніж чотири рази. Внаслідок обстрілів пошкодження отримали житлові будинки, сільгосппідприємство, школа, лінії електропередач, вантажні та легкові автомобілі. Постраждала як мінімум одна людина.
За інформацією ASTRA, уламки збитих російським ППО українських снарядів упали на той самий пляж, де людям не вистачило місця у укритті. Один з осколків звалився у воду біля громадян, що стояли на березі.
Білгородська область після початку війни найчастіше прикордонних регіонів зазнає обстрілів з боку України. З 2023 року кількість атак щомісяця сягає 300-400. Це приблизно вдесятеро більше, ніж у сусідніх прикордонних областях. З початку вторгнення в Україну на території Росії загинули близько 240 мирних жителів, більшість жертв — у Білгородській області, порахували «Медіазону» та «7×7».
Також Білгородська область за два роки війни перетворилася з лідируючого по припливу населення регіону Росії на лідера з його втечі. Так, до початку повномасштабного вторгнення в Україну регіон щороку залучав близько 50 тис. нових жителів і за міграційним приростом — співвідношенням тих, хто приїхав і виїхав, — у перерахунку на тисячу осіб у 2019–2021 роках випереджав навіть Москву, випливає з даних Росстату. Однак у 2022–2023 роках область стала лідером із відтоку населення. Вже в перший рік війни Росстат зафіксував, що з регіону виїхало на 11 тис. людей більше, ніж приїхало. А 2023-го кількість тих, хто виїхав з області, була на 27% більша, ніж у довоєнному 2021-му. При цьому до офіційної статистики потрапляють лише ті, хто знявся з реєстрації.
Про це повідомляє сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97