Москву тримають на відстані витягнутої руки.
У Кремлі стурбовані позицією Китаю щодо двосторонніх відносин із Росією. Незважаючи на заяви глави МЗС РФ Сергія Лаврова про «всеосяжне партнерство» та спільні міжнародні інтереси, Пекін не бажає брати в цьому повноцінну участь.
Крім того, Китай продовжує утримувати перевагу у російсько-китайських відносинах, незважаючи на нещодавні повідомлення про його готовність все більше допомагати Росії у військових діях в Україні. Про це йдеться в аналітиці американського Інститут вивчення війни (ISW).
Там звернули увагу на повідомлення росЗМІ після зустрічей Лаврова з президентом Китаю Сі Цзіньпіном та міністром закордонних справ Ван І у Пекіні 9 квітня. Згідно з повідомленнями російських медіа, сторони обговорили спільні зусилля Росії та Китаю щодо боротьби з уявним «подвійним стримуванням» Заходу.
Лавров заявив, що російсько-китайське «всеосяжне партнерство та стратегічна взаємодія» досягли «безпрецедентного рівня», і що Росія та Китай мають взаємні міжнародні інтереси та координуватимуть зусилля щодо вирішення внутрішніх та зовнішніх проблем.
Також, зазначають аналітики, Китай та Росія “обмінялися думками” щодо можливих шляхів припинення війни в Україні. Обидві сторони назвали «непотрібними» міжнародні зустрічі, на яких обговорюється припинення війни без Росії. Крім того, Москва позитивно оцінює пропозиції Китаю, імовірно йдеться про «мирний план» з 12 пунктів, який Китай оприлюднив у лютому 2023 року.
«ISW продовжує оцінювати, що Кремль стурбований небажанням Китаю повноцінно брати участь у бажаному для Росії необмеженому партнерстві», – йдеться у повідомленні.
Про це Інформує ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97