Кремль планував передати хуситам в Ємені неназвані ракети та іншу військову техніку, але не зробив цього під дипломатичним тиском. Однак викритий план Росії підкреслює її зростаюче військове партнерство з Іраном і припускає, що вона, ймовірно, прагне використовувати підтримуваних Тегераном бойовиків для опосередкованої протистояння Заходу.
Готовність російського диктатора Путіна розглянути можливість підтримки хуситів у їхньому нападі на Ізраїль і міжнародне судноплавство є частиною російсько-іранської військової співпраці. Як і зростання залежності країни-агресора від Ірану в плані отримання зброї для ведення війни проти України, кажуть вони Інститут вивчення війни (Інститут вивчення війни, ISW).
За даними CNN, офіційні особи США та інші джерела, знайомі з цим питанням, заявили, що Росія готується передати невизначені ракети та іншу військову техніку єменським хуситам наприкінці липня 2024 року. Однак вона відмовилася від цього плану після дипломатичних кроків з боку США та Саудівської Аравії. Водночас джерела не впевнені, чи був “протест” Саудівської Аравії визначальним фактором у припиненні запланованої передачі озброєнь.
Зазначається, що щонайменше троє російських військових чиновників їздили до Ємену наприкінці липня 2024 року, щоб консультувати хуситів і, можливо, допомогти їм із навчаннями з бойовою стрільбою, які вони пізніше скасували.
Повідомляється, що офіційні особи США вказали, що Росія розглядає озброєння та консультування хуситів як помсту за скасування деяких обмежень США на використання Україною західної зброї для ударів по російській території.
На початку липня Путін пригрозив надати неназваним суб’єктам можливості для нанесення ударів на великі відстані проти Заходу як «симетричну відповідь» на скасування деяких із цих обмежень.
“Повідомлені плани Росії підтримати хуситів, щоб опосередковано протистояти Заходу та загрожувати подальшою ескалацією, узгоджуються з кількома російськими інформаційними та гібридними операціями, спрямованими на заохочення Заходу утриматися від підтримки України через побоювання конфронтації з РФ”, – заявили в ISW.
Там наголосили, що поглиблення партнерства Росії з Іраном, ймовірно, спонукає її розглянути можливість підтримки інших іранських маріонеток та використання цих угруповань у черговій непрямій спробі загрожувати Заходу ескалацією. Разом з тим, аналітики зазначають, що така стратегія Кремля зірве його спроби представити російську зовнішню політику на Близькому Сході як «збалансовану» і може ще більше ускладнити відносини Росії з країнами, стурбованими російсько-іранським співробітництвом.
Про це Інформує сайт UA-Obozrevatel.