І оголосив термінову евакуацію.
У Тюменській області РФ почнуть евакуювати людей із можливих зон підтоплення, повідомив губернатор регіону Олександр Моор у своєму телеграм-каналі. За його даними, рівень води в річці Ішим буде суттєво вищим, ніж очікувалося, через що зростає ймовірність прориву дамб. The Moscow Times.
«Звертаюся до мешканців: наші фахівці обійшли всі будинки на теренах, яким загрожує велика вода. Ви знаєте про небезпеку, що загрожує. Особисто сповістили кожного. Збирайте цінні речі, негайно виїжджайте у безпечне місце — до родичів чи до ПВР. Забезпечимо вас усім необхідним», – написав губернатор.
Влада вважає, що рівень води в річці Ішим може досягти 1170 сантиметрів. Наразі в Тюменській області оголошено режим НС, під загрозою затоплення перебуває 51 населений пункт, 1847 житлових будинків та 7291 особа. Повінь може статися поблизу кордону з Казахстаном протягом двох-трьох днів. Найскладніша ситуація з виходом води на заплави рік очікується до 20 квітня, пік – 23-25 квітня. Влада Тюменської області сформувала угруповання, що включає понад 12 тисяч осіб і більше 2,6 тисяч одиниць техніки.
Наслідки великих паводків відчувають на собі мешканці одразу кількох російських регіонів. У зоні підтоплення вже є тисячі будинків, рятувальники масово евакуювали людей.
Влада Курганської області попередила, що у бік регіональної столиці «йде колосальний обсяг води» і рівень води в річці Тобол продовжує зростати. В Оренбурзькій області рівень води в Уралі в останні кілька днів знижується, але місцеве керівництво, як і раніше, обстановку в регіоні називає напруженою.
Загроза виникнення НС через паводок існує у Новосибірській області. Там із берегів можуть вийти річки Іня, Бердь, Тара та Тартас. У деяких районах Бурятії влада запровадила режим підвищеної готовності, було розгорнуто пункти тимчасового розміщення. В Омській області співробітники МНС раніше розпочали превентивні роботи з мінімізації наслідків підтоплень. У деяких районах Томської області запроваджено режим НС, у регіоні підготували 76 пунктів тимчасового розміщення місткістю 11,8 тис. осіб.
Найсильніше від паводку постраждав місто Орськ в Оренбурзькій області, де 5 квітня прорвало дамбу, яка захищала населений пункт від річки Урал. В результаті НП вода затопила Орськ і дійшла до Оренбурга, всього в регіоні затопленими виявилися понад 15 тис. будинків, тисячі людей було евакуйовано. Як вдалося з'ясувати «Важливим історіям», жертвами повені в Оренбурзькій області могли стати щонайменше п'ять місцевих жителів — четверо проживали в Орську, ще один загиблий — у селищі поблизу регіональної столиці.
У 2014 році гідротехнічна споруда майже за 1 млрд рублів збудувала компанія, близька до місцевої влади. Як розповів після того, що сталося, глава Мінбуду РФ Ірек Файзуллін, дамба в Орську являла собою земляний вал, який не може коштувати 1 млрд рублів. За попередніми даними, сума збитків від повені тільки в Оренбурзькій області може перевищити 40 млрд. рублів.
Про це Пише портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97