Почали діяти кілька чинників.
Упродовж місяців очікування Палата представників США нарешті проголосувала за законопроект про допомогу Україні. Для цього оцінки розвідки мали бути жахливими, щоб переконати спікера Майка Джонсона проштовхнути цю підтримку. Financial Times.
Відомо, що критичний брак боєприпасів та засобів ППО в Україні призвели до обмеженого, але потенційно значного просування російської армії на фронті, а українські міста зазнали руйнівних атак. Тоді президент Володимир Зеленський попереджав своїх партнерів, що Україна може програти у війні.
У свою чергу, після підписання президентом США Джо Байденом законопроекту, американські військові почали швидко передавати необхідні матеріали на лінію фронту.
«Мета полягає в тому, щоб залишити Росії якнайменше часу для того, щоб максимально використати свою нинішню перевагу, перш ніж вона почне стикатися з великим опором. Голосування у Конгресі стало значним моральним стимулом для Києва, який тепер сподівається на сприятливий перебіг подій, щоб відновити свої позиції на полі бою», – наголошують у матеріалі.
У FT наголошують, що проблеми з особовим складом мають зменшитися, адже нові мобілізовані військові не зіткнуться з тим, що будуть відправлені на війну із недостатньою кількістю боєприпасів. Також за допомогою США боєприпаси, які є в Україні, можуть бути використані, адже їх не потрібно буде економити через побоювання, що їх більше не буде. Крім того, така допомога стимулюватиме європейські країни збільшувати свою підтримку для України.
Так, прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак під час візиту до Варшави заявив, що його країна надасть новий пакет допомоги у розмірі 500 млн фунтів стерлінгів, у той час як різні проекти щодо надання Україні додаткових снарядів, систем ППО Patriot та літаків F-16 теж просуваються вперед.
Аналітики видання наголосили, що така допомога від США, ймовірно, уповільнить наступ РФ, проте не зупинить. Навіть коли вважалося, що допомога США надійде на початку року, 2024 тоді ще вважали періодом, коли Україна переважно утримуватиме позиції, ніж звільнятиме окуповану територію.
«Українські війська витримають будь-які удари, які можуть завдати їм росіяни, одночасно вирішуючи кадрові питання та забезпечуючи утримання власних рубежів. Зеленський, його уряд та військове керівництво провели більшу частину цього року в дискусіях про те, як мобілізувати більше людей, навіть якщо вже мобілізовані страждають від виснаження, а також будують зміцнення для стримування очікуваних російських наступальних дій», – додають у публікації.
У виданні наголошують, що Україні потрібен час, щоб оговтатися від важких перших місяців цього року до того моменту, коли країна почне отримувати вигоду від нових постачань зброї та збільшення виробництва артилерійських снарядів у Європі та США. Нові підрозділи також потребують підготовки, адже досі є проблеми з командуванням, які залишилися після невдалого літнього контрнаступу у 2023 році.
«Хоча українські збройні сили не хочуть повністю віддавати ініціативу і хочуть, щоб росіяни почали турбуватися про свої власні позиції, а не зосереджувалися на тому, як краще атакувати українські позиції, мине ще деякий час, перш ніж вони матимуть сили, щоб почати звільняти значні території», – стверджують аналітики.
Financial Times нагадала, що про минулорічний контрнаступ було відомо заздалегідь, тому російські окупанти не були здивовані його напрямом і часом. Через це на Київ можуть тиснути на необхідність показати серйозні військові досягнення до виборів у США, які відбудуться у листопаді, щоб виправдати допомогу. Однак Україні все ще необхідно мобілізувати додаткові ресурси, адже держава не може бути впевненою у майбутньому рівні підтримки, якщо переможе Дональд Трамп.
У виданні зазначають, що нині найкращим рішенням для України є продовження боротьби з РФ, а саме продовжувати атаки на військові цілі ворога.
«Це використання безпілотників далекого радіусу дії проти нафтопереробних заводів та інших об'єктів, які мають певну стратегічну цінність у Росії. Україна не зможе використовувати ракети великої дальності ATACMS або додаткові крилаті ракети Storm Shadow, обіцяні Сунаком у Варшаві на цьому тижні, для атаки на цілі у самій Росії. Однак на окупованій українській території, включаючи Крим, є багато військових об'єктів, які мають відношення до Росії», – нагадали у публікації.
Аналітики підсумували, навіть якщо Трамп і переможе у президентських виборах США, це не гарантує російському диктатору Володимиру Путіну задовільного результату. Відомо, що Трамп забажає запропонувати свій мирний план, проте, швидше за все, Путін його не прийме, як і Зеленський.
«Публічно вихваляючись протягом останніх шести місяців, що Росія перехопила ініціативу у війні, Путін тепер має розглянути можливість того, що вона може знову повернутись у бік України», – додали у матеріалі.
Про це Пише видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97