Цю тактику ще під час Першої світової застосовував британський інженер.
Російські окупанти збудували захисний панцир для танка, щоб захистити його від українських безпілотників.
Як пише Forbes, ця ідея не нова. 1916 року британський інженер Вільям Тріттон сконструював новий тип танка, який, на його думку, захистить екіпаж від артилерії – найбільшої загрози для бронетехніки на полях битв Першої світової війни.
Танк Тріттона «Літаючий слон» (Flying Elephant) був, по суті, важким тягачом, оснащеним гарматами і обгорнутим сталевим покриттям завтовшки до 7,5 см. Броня покривала шасі, гармати та всі люки.
Через сто вісім років російські інженери модифікували принаймні один танк так само. На думку росіян, це захистить екіпаж від малих безпілотників-камікадзе.
Вони встановили на танк дах із сталевої броні, що покриває всю машину і навіть виступає вздовж основної гармати танка. Цей сучасний Flying Elephant зафіксували у районі Красногорівки.
Український дрон помітив незграбний танк, а зніяковілі українські оператори безпілотників поширили скріншоти у соцмережах. Один аналітик порівняв цей танк із черепахою.
«Що особливо трагічно в цій дивній модифікації, так це те, що ця конкретна додаткова броня не буде працювати, крім того, що вона блокує поворот вежі і через свою очевидну вагу і розмір – серйозно перешкоджає рухливості танка», – пише видання. .
Українські FPV-дрони просто маневреніше залітатимуть під зовнішню кромку дахової броні. Немає сумніву, що оператор безпілотника зможе виконати такий маневр. Подібні операції вже реалізовували біля Бердичів. Троє російських окупантів сховалися під знерухомленим російським танком від українського дрону. Оператор безпілотника запустив його у вузький простір під танком та між його протекторами, знищивши окупантів.
Втім, не варто довго сміятися з російського танка з броньованим панциром. Імпровізації на полі бою – це відповідь на нові погрози. Імпровізації стають дедалі витонченішими, поки вони перестають бути імпровізаціями.
Українці нарощують виробництво безпілотників до понад 100 000 FPV на місяць, а втрати російських танків перевищують 2600. Російські танкісти стоять перед екзистенційним вибором: адаптуватись чи загинути.
Замість померти, росіяни пристосовуються. І якою б грубою не була броня даху танка типу Flying Elephant, вона вказує на майбутню епоху механізованої війни, де кожен танк повинен мати додатковий захист від безпілотників.
Про це Інформує своїх читачів сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97