Починається наступна фаза війни.
війна між Україною та Росією незабаром розгорнеться у третьому літі повномасштабних бойових дій, де в очікуваному наступі РФ «схрестять шпаги» на полі бою дві стратегії.
Обидві армії адаптуються до наступної фази війни. Щоб не дозволити РФ отримати перевагу, ЗСУ мають реалізувати зміни у своїй тактиці. І, схоже, це вже роблять. Про це йдеться в аналітичному матеріалі Forbes.
Там зазначають – окупанти, ймовірно, готують ґрунт для літнього наступу. Стратегія Москви охоплює як посилення повітряних ударів по енергетичних об'єктах України, так і фронтові «досягнення» – наприклад, захоплення міста Годин Яр (перед окупантами має на меті взяти його до 9 травня). Останній відкриє Росії шлях до окупації всієї Донецької області – це неодноразово зазначали аналітики. Хоча станом на 21 квітня Годинник Яр контролює армія України.
«Для того щоб Україна могла захиститися від цього наступу, вона має змінити свою стратегію», – заявляє Forbes.
Україна, як і Росія, вела війну, дотримуючись радянської доктрини. Коли першими в бій ідуть піхота і бронетехніка, артилерії, що прикриваються вогнем, на ключових позиціях. Однак, оскільки Україна закінчує артилерійські боєприпаси, їй доведеться вдатися до інших тактик. Зокрема, Київ може запозичити принципи американської військової доктрини. Йдеться про зміну акцентів на оборону з можливістю швидко перейти у наступ. Така тактика дозволила б Україні пробити дірки у російській лінії захисту, розтягнутій на ключових ділянках фронту.
«Такий наступ буде не лише націлений на слабкі ділянки російського угруповання, а й може містити просування вглиб Кримського півострова. Це, у свою чергу, дозволило б українським військам оточити російські війська, зірвати російський наступ та допомогти Україні повернути ініціативу на полі бою. Важливо, що така тактика менше покладається на артилерію. Вона зосереджена на елементах, здатних маневрувати. Це бронетехніка та піхота», – зазначає Forbes.
Аналітики натякають: схоже, що Київ уже почав застосовувати цю тактику. Це читається у змісті недавніх пакетів допомоги від Німеччини та США.
«Хоча пакети включали боєприпаси та інші предмети, які були б корисними для створення оборонної позиції, вони також містили предмети, які насамперед використовуються для наступальних операцій. Зокрема, ці пакети допомоги включали значну кількість обладнання для розмінування, включаючи дистанційно керовані системи розмінування, саперні плуги та підривні машини для знешкодження перешкод. Це обладнання дозволило б українцям просунутися в глиб російських позицій», – аналізує видання.
Там констатують, що за три роки повномасштабної війни обидві армії намагаються продавити фронт, використовуючи свої сильні сторони. І якщо російські війська можуть похвалитися більшою бойовою силою та великою кількістю боєприпасів, що дає їм значну вогневу міць для нового наступу, українці на противагу створили потужну лінію оборони. Вона дозволяє РФ просунутися лінією фронту.
Україна і Росія продовжать розвивати свої стратегії в динаміці поточних подій на полі бою, але, також і оглядаючись на глобальний соціально-політичний клімат, що змінюється. Саме таких висновків дійшов Forbes.
Про це Пише портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97