Українське полювання на російські судна триває.
На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну перед Чорноморським флотом РФ стояли чотири завдання: блокада українського узбережжя, проведення оперативно-стратегічної десантної операції проти України, підтримка сухопутних військ та завдання ракетно-бомбових ударів по стратегічних об'єктах.
Щонайменше, дві з них росіяни вже повністю провалили: блокада не вдалася, для десантної операції немає ні сил, ні можливостей після потоплення крейсера «Москва» та винищення найбільш підготовлених російських морпіхів.
Про це в ефірі телеканалу FREEДІМ сказав керівник воєнних програм українського Центру глобалістики «Стратегія ХХI» Павло Лакійчук.
– Третє завдання – це забезпечення, підтримка сухопутних військ. Так, із північно-західної частини Чорного моря ми їх вигнали, з центральної частини ми їх вигнали, але є Азовське море, яке росіяни повністю контролюють, і можуть і продовжують виконувати ці завдання, на жаль. І четверте завдання – це завдання ракетних ударів. На жаль, незважаючи на те, що ми вигнали росіян у східну частину Чорного моря, вони можуть завдавати ударів звідти. Тобто за великим рахунком десь на 65-70% ми їх бойових можливостей позбавили. Це — реальна картина, яка складається зараз. Чорноморський флот уже не домінує у Чорному морі. Більше того, фактично ховається якнайдалі від наших берегів у східній частині Чорного моря, — зазначив експерт.
Він додав, якщо розглядати Чорноморський флот РФ не як групу кораблів, а як організаційну структуру, успішні удари Сил оборони України значно послабили можливості управління російським угрупуванням на півдні України та її авіаційну підтримку.
– Коли наносяться удари по штабу флоту, запасному командному пункту, колишньому штабу ВМС, командному пункту Кримської військово-морської бази, це все на значний проміжок часу дезорганізує систему управління силами. Не лише корабельними силами, а головне, силами, які протистоять нашій доблесній армії на півдні України. Аеродромна мережа – це аеродроми Чорноморського флоту, авіація Чорноморського флоту в Саках, на “Бельбеку”, в Гвардійському; це аеродроми військово-космічних сил Росії про, військово-повітряних сил; це аеродроми армійської авіації у Кіровському, Джанкої, Приморському. Ракетні удари та артилерійські удари, удари дронами, що по них наносяться, послаблюють авіаційну підтримку цього угруповання сил ворога, — пояснив Лакійчук.
Окремо він зупинився на зменшенні логістичних можливостей супротивника, адже уражені Силами оборони України великі десантні кораблі росіян виконували саме логістичні завдання в умовах обмеженої можливості транспортування небезпечних вантажів через Кримський (Керченський) міст.
– Українські ВМС та спецслужби спільно послідовно та впевнено вибивають одну одиницю за іншою. Більше того, після «Новочеркаська», «Цезаря Кунікова», які були знищені на переході морем або вже в порту з боєприпасами для цього угруповання сил, ми виходимо на превентивні удари. «Азов», «Ямал», український «Костянтин Ольшанський» — це десантні кораблі, які знаходились у ремонті та могли бути відновлені для заміни втрачених суден для продовження логістичних операцій. Тепер цього не буде, — наголосив керівник військових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХI».
Він додав, що українське полювання на російські судна продовжується, де б у Чорному морі вони не знаходилися, нагадавши, що «Оленьогірський гірник» був уражений на рейді Новоросійська. Лакійчук прогнозує, що рано чи пізно та сама доля спіткає БДК «Петро Моргунов» нового проекту 11711, побудований для Північного флоту. Загалом у РФ два такі кораблі.
– Один із них вони затягли в Чорне море для того, щоб забезпечувати десантну операцію та транспортування, він у два рази приблизно більший, ніж решта великих десантних кораблів Чорноморського флоту. І росіяни бояться його виводити у море, тримають у глибині бухти. Але я впевнений, що українські моряки, українські дронщики чи хтось інший рано чи пізно знайдуть підходи, і він також піде на дно, — резюмував Павло Лакійчук.
Про це Інформує своїх читачів портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97