У нинішньому стані можливі переговори про припинення вогню не зустрічають відповіді в Кремлі, а новій адміністрації США нема з чого починати в цій ініціативі – немає ні привабливої пропозиції, ні інструментів тиску. У зв’язку з цим, продовжуючи рішення США, Великої Британії та Франції про те, що Україна може використовувати ракети з дальністю до 250-500 км, хотів би запропонувати низку подальших рішень, які, як і нинішнє, розхитують рутинну ситуацію та дадуть зрозуміти Кремлю, що тимчасове припинення вогню краще, ніж наступ на Запоріжжя.
1. У 1990 році в Європі була розгорнута авіагрупа США – 650 літаків, потім за весь передвоєнний період вона була скорочена до 200 літаків, дислокованих на авіабазах далеко від кордону РФ. В умовах зміни ситуації та зростання загрози безпеці Європи було б доцільно розмістити 400 літаків ВПС США на європейських авіабазах та розмістити їх у країнах «східного флангу».
2. Для того, щоб посилити миротворчий намір Дональда Трампа зупинити війну за 24 години, буде доречним посилити переговорну позицію щодо інформування Кремля про те, що США та глобальний альянс підтримки України більше не можуть стояти осторонь під час обстрілів української енергетичної інфраструктури та залишити це громадянським суспільствам у 60 країнах для збору коштів на домашні генератори для України. Доречним буде зробити заяву, що не пізніше 25 січня вісім країн глобального альянсу з підтримки України нададуть необхідну кількість пускових установок та ракет, які дозволять Збройним силам України протягом 3 днів знищити всю енергетичну інфраструктуру на території РФ у 300-кілометровій зоні Центральної та Південної Росії.
3. Оскільки плани Кремля щодо остаточного захоплення Запорізької та Херсонської областей не лише задекларовані, а й практично підготовлені – а це створює загрозу безпеці Румунії та Болгарії, то доречним було б оголосити консультації з Туреччиною про те, що Франція + Велика Британія + Італія введуть спільне ударне угруповання в Чорне море, що унеможливить подальші ракетні удари по Одесі та решті прибережної української інфраструктури.
4. Оскільки Кремль демонстративно розширює участь іноземних військових підрозділів на основі двосторонніх державних угод – така угода вже підписана з КНДР, і готується з Іраном – симетрична відповідь є доречною. Слід зробити заяву, що США та НАТО не братимуть участі у війні, але країни альянсу готові фінансувати створення 100-чисельного іноземного легіону на контрактній основі для ведення бойових дій разом із Збройними силами України.
Такі приблизно перші кроки дещо посилили б позиції Дональда Трампа, якщо він має намір запропонувати Путіну якийсь переговорний трек.
Олександр Морозов, Фейсбук
Про це Інформує сайт ЮА Обозрєватель.