Аналіз літньої кампанії окупантів та ЗСУ.
Проваливши завдання Путіна із захоплення Часового Яру до 9 травня, росіяни прагнуть здобути хоч якусь перемогу до «перемоги». Але з цим у ворога проблеми, оскільки Сили оборони України тримають удар окупанта, ще й завдають ударів у відповідь. Про ситуацію на фронті, найближчі перспективи ЗСУ та окупантів та вплив американської допомоги на фронт – в ефірі Апостроф TV розповів військовий експерт Олег Жданов:
Наступ не завтра
— На найближчі місяці головним завданням для нас є стабілізація фронту та перехоплення ініціативи. Другий пункт не полягає в тому, що завтра ми перейдемо у контрнаступ. Наше завдання – зупинити ворога і почати завдавати йому таких втрат, коли в нього почне руйнуватися система оборони. Тобто коли втрати перевищуватимуть можливості ворога щодо їхнього поповнення – як у озброєнні, так і в особовому складі.
До того ж зараз росіяни бережуть ракети до початку введення в бій основних сил та їхнього великого наступу, який очікується наприкінці травня – на початку червня. Саме тоді росіяни, ймовірно, будуть завдавати масштабних ракетних ударів. Тобто щоб був комплексний удар – і на сході, і із застосуванням ракет, і можливо рейдові дії ворожих військ на Слобожанському оперативному напрямку.
Мобресурс росіяни мають. Але вони не можуть їм одразу скористатися. Бо його треба спочатку дістати з суспільства, поставити до ладу, озброїти, обмундирувати, посадити на техніку та навчити. Тобто ресурс є, але можливості ним скористатися дуже обмежені. Навіть якщо вони зараз почнуть збирати військо, то ще 300 тисяч готуватимуть щонайменше півроку.
А наявними силами на сьогоднішній день росіяни можуть лише те, що зараз роблять. Так, можливі рейдові дії на Слобожанському напрямі. Це буде схоже на розвідку боєм з метою створення ілюзії спроби прорвати нашу оборону, щоб ми не могли перекинути війська зі Слобожанського чи Сіверського спрямування.
Максимум, на що здатні росіяни на Слобожанському напрямі – це збільшити угруповання з 30 до 50-70 тисяч. На рейдових діях цього вистачить, але не більше.
Щодо головного удару росіян. Ворог зосередив на Бахмутському напрямі 40 тисяч. Але їх не так просто ввести у бій. Тому формування плацдармів для майбутнього літнього наступу – в районі Часового Яру та Очеретино – йде дуже повільно та важко у ворога. Тому, можливо, наступ перейде в затяжні позиційні бої.
Фронт сьогодні
Дуже тяжкі бої на відрізку Часового Яру. Ворог тисне шаленими темпами. Але ми тримаємо позиції, і фронт не вагається. Росіяни намагаються з півдня обійти Годин Яр уздовж траси на Костянтинівку, але в них нічого не виходить – ми відбиваємо всі атаки.
Щодо захоплення Часового Яру, то у них вже нова цифра. Захопити місто до 16 травня – це візит путіна до Пекіна. А за останньою інформацією, до 9 травня ворог хотів хоч щось взяти, якщо вдасться. Тож у цьому сенсі у ворога справи погані.
На Куп'янському напрямі наші війська залишили кілька позицій у Кисливці. Там у ворога є частковий тактичний успіх.
На Авдіївському напрямі найбільшого часткового успіху ворог мав у Нетайлово. Наші війська залишили кілька позицій.
В інших оперативних напрямах лінія фронту без змін. Ми тримаємось. І поступово починають надходити боєприпаси та знімаються ліміти. Це найголовніше. Тобто ми можемо більш менш впевнено говорити про організацію вогневої поразки ворога.
Допомога до кінця року та на перспективу
Щодо допомоги, яка нам вже надходить, то ми зараз отримуємо стабілізаційний пакет, завдяки якому ми починаємо потроху приходити до тями в обороні. Цей пакет на кілька місяців дозволить нам вирівняти ситуацію. А вже одержання наступного пакету, який анонсував Ллойд Остін на 6 млрд доларів, дозволить нам розпочати формування гвардії наступу. Як це було роком раніше.
Основна складність полягає в тому, що техніку потрібно завантажити, перевезти, розвантажити, розподілити і за необхідності ще й навчити особовий склад користуватися цими видами озброєння та техніки. Цей великий пакет може бути присвячений ювілейному саміту НАТО, який відбудеться на початку липня у Вашингтоні.
До речі, з ухваленням американського законопроекту на 61 млрд, ми можемо більш-менш спокійно почуватися до кінця поточного року. Цього буде досить. Також у цьому пакеті є частка капіталу, який сьогодні вкладається у ВПК Сполучених Штатів. А це може свідчити про довгострокові пакети допомоги на підставі укладання контрактів.
Про це Інформує своїх читачів видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97