Щоб компенсувати значні втрати України.
У 2024 році влада Росії збирається залучити на службу за контрактом близько 400 тисяч осіб, щоб компенсувати значні втрати в Україні. повідомляє розвідка Міноборони Великої Британії.
Крім підтримки війни, Кремль має й іншу мету — вона стосується реалізації плану щодо збільшення чисельності збройних сил до 1,32 млн цього року та 1,5 млн у майбутньому, йдеться у зведенні.
Якась кількість контрактників Міноборони розраховує набрати серед солдатів термінової служби. Черговий весняний призов розпочався 1 квітня. Відповідно до указу президента Володимира Путіна, він торкнеться 150 тисяч осіб віком від 18 до 30 років — на 3 тисячі більше, ніж минулої весни.
За даними розвідки, на солдатів термінової служби часто чиниться тиск, щоб вони уклали контракт і їх можна було відправити до України. Зокрема, таким чином формально дотримується вимога Путіна не надсилати призовників на війну. Наразі підписати контракт можна вже через місяць після служби в армії.
Російська влада не хоче, щоб терміновики фігурували в інформаційному полі в контексті війни з Україною, оскільки це може викликати негатив у суспільстві, а «втрати серед „добровольців“ сприймаються більш терпимо», зазначають у розвідці.
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу стверджував, що у 2023 році контракт із збройними силами уклали близько 540 тисяч осіб, а до 20 лютого ця цифра збільшилася ще на 50 тисяч. За його словами, майже 1,8 тисяч людей повернулися на фронт після четвертого поранення, ще близько 5 тисяч — це студенти, які взяли академічні відпустки, вирішивши вирушити на війну.
У січні заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв звітував, що за підсумками 2023 року в армію вдалося залучити 500 тисяч осіб. Він стверджував, що більшість із них — 420 тисяч — підписали контракти зі збройними силами, а 80 тисяч, що залишилися, є «добровольцями». У британській розвідці поставилися до цих цифр скептично.
Голова комітету Держдуми з оборони Андрій Картаполов говорив, що цього року у такий же спосіб планується поповнити збройні сили ще на 350 тисяч осіб. Схожі цифри за наймом контрактників наводив проект Faridaily. За його даними, Міноборони знадобиться додатковий набір 400 тисяч осіб. Джерела видання серед чиновників наголошували, що виконувати рознарядку буде важче, оскільки військові завербували більшу частину тих, хто хотів вирушити на війну, зокрема серед ув'язнених.
Співробітник Єдиного пункту за наймом на контракт у Москві підтвердив «Верстці», що охочих стало значно менше. «З жовтня різко впав потік. Раніше за добу кілька сотень приходило до центру, 500–600 могло бути. Не всі з них, звісно, підписували, проте. Нині нових приходить 20–30 на день. Активність знижується глобально», – констатував він.
1 грудня Путін підписав указ про збільшення штатної чисельності Збройних сил РФ до 2,209 млн осіб. Згідно з документом, чисельність безпосередньо військовослужбовців має зрости до 1,32 млн. Це на 170 тисяч більше, ніж вимагав попередній аналогічний указ Путіна, підписаний у серпні 2022 року за кілька тижнів до оголошення мобілізації.
На початок вторгнення в Україну штатна чисельність ЗС РФ становила 1,9 млн осіб, включаючи 1,01 млн військовослужбовців. Таким чином, двома указами сукупно Путін збільшив її на понад 300 тисяч осіб — приблизно стільки, за західними даними, Росія втратила вбитими та пораненими в Україні.
Про це Пише сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97