Можна використовувати дрони, але є нюанс.
Голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан заявив, що окрім подолання систем ППО та оборонних рубежів РФ, проблемою є капітальний характер конструкції Кримського мосту, адже він проектувався так, щоб міг витримувати сейсмічні коливання тощо.
«Тобто чим більше така конструкція, тим більше потрібно засобів для знищення, потрібно більше вибухівки», – заявив Кузан. «Фокус».
За його словами, для досягнення мети потрібно використати засоби ураження з великою кількістю вибухівки.
«Для прикладу є ракети Taurus, але їх потрібна достатня кількість, тобто все залежить від того, куди буде завдано удару. Тому що для того, щоб вивести з ладу Кримський міст потрібно потрапити не у верхні, а в нижні опори моста, на які кріпиться сама мостова конструкція. Для цього для нас найкраще застосовувати такі ракети, як Taurus, або більше інших ракет», – пояснив він.
На його думку, також можна використовувати дрони, проте за умови великої кількості вибухівки. Серед ракет експерт також відзначив Storm Shadow та SCALP. Однак питання і в кількості ракет і в тому, куди краще завдаватиме удару Україні.
«Тобто такий міст нам пріоритетно знищити, коли вже ухвалено рішення про проведення кримської операції. Тобто умовно кажучи, коли ми вже почали проводити операцію щодо відрізання Криму від постачання. Перші кроки для цього – знищення великих десантних кораблів РФ, вони використовуються зараз як основний морський компонент для логістики, забезпечення Кримського півострова. Авіаційний компонент – Іл-76, це військово-транспортна авіація РФ. Але сухопутний компонент – це саме Кримський міст», – заявив Кузан.
Крім того, він зазначив, що Україні важливо зруйнувати саме залізничне полотно.
«Важливо, щоб не просто впав сам проліт, а щоб було зруйновано основу, щоб не було куди ставити проліт», – додав Кузан.
Про це Інформує своїх читачів видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97