Європейський Союз санкціонував перший регулярний платіж у рамках чотирирічної програми економічної та фінансової підтримки України на 50 млрд євро. Київ отримає 4,2 млрд євро на забезпечення державного управління та зміцнення макрофінансової стабільності.
Для того, щоб отримати кошти, Україна виконала необхідні умови у таких сферах, як державні фінанси та управління підприємствами, бізнес-середовище, енергетика та розмінування, включаючи впровадження реформ, йдеться у рішенні Європейської ради.
Щоб допомогти країні у стані війни та відновити економіку, у березні ЄС створив Фонд для України. Від нього вона вже отримала майже 8 млрд євро у вигляді проміжного та попереднього фінансування.
З 50 млрд євро програми допомоги на 2024-2027 роки 32 млрд євро призначені для підтримки реформ (у тому числі у сфері державних фінансів та боротьби з корупцією) та інвестицій, їх виділення обумовлено досягненням певних показників. Якщо всі запропоновані реформи та інвестиції будуть повністю реалізовані, ВВП України може зрости додатково на 6,2% до 2027 року і на 14,2% до 2040 року, а державний борг може скоротитися приблизно на 10 відсоткових пунктів ВВП до 2033 року, зазначає Європейська рада.
Обвалившись більш ніж на 30% у 2022 році через російське вторгнення, ВВП країни минулого року зріс на 5%.
Також США займаються економічною допомогою Україні. У понеділок Київ отримав від них $3,9 млрд бюджетної допомоги, зазначає Bloomberg; Ці кошти надходять із пакету на суму 61 мільярд доларів, який Конгрес схвалив у квітні. В адміністрації Джо Байдена була створена посада спецпредставника з питань економічного відновлення України, її протягом року обіймала колишня міністерка торгівлі Пенні Прітцкер.
Складений нею п’ятиетапний план покликаний допомогти Україні залучити понад 480 мільярдів доларів, які знадобляться для відбудови країни після війни. Рекомендації, представлені Байдену минулого тижня, включають створення міжвідомчого підрозділу з реконструкції та відновлення, який підпорядковуватиметься прем’єр-міністру України, а також значний перелік готових до реалізації проєктів, у які американські компанії можуть інвестувати, сказав Прітцкер Bloomberg.
Відвідавши Україну шість разів за рік, вона привезла з собою генеральних директорів шести американських компаній. Вона сказала, що обговорила участь у відбудові країни з провідними компаніями у всіх секторах, «від енергетики, як Westinghouse, і оборони, як Lockheed Martin і Northrop Grumman, до Boeing і багатьох інших, включаючи агробізнес, як ADM і Cargill, а також фінансові галузі, такі як JPMorgan і BlackRock».
Про це Пише ресурс ЮА Обозрєватель.