Від початку жінку трохи збентежила назва закладу Burger Z, і те, чому власник не прибрав суперечливу літеру Z з назви. Сам власник заявив, що ніколи ні він, ні його сім’я не перейдуть на українську.
Інцидент у курортному селищі Затока
У курортному селищі Затока в Одеській області в одному з закладів харчування сталася конфліктна ситуація. Жінку вигнали за прохання спілкуватися з нею українською. Про це потерпіла Валерія Яськів розповіла у Facebook.
За її словами, у Затоці вона відвідала заклад Burger Z. Я зазначила жінка, її від початку трохи збентежила назва і те, чому власник не прибрав суперечливу літеру Z з назви.
Жінка розповідає, що зайшла повечеряти, а коли робила замовлення, працівник на касі звернувся до неї російською, на що вона попросила його перейти на українську.
“Я не буду вас обслуживать. Покиньте заведение”, — сказав касир.
Реакція поліції та мовного омбудсмена
Валерія зауважила, що цей наказ прозвучав кілька разів, тож вона викликала поліцію. Правоохоронці приїхали і склали протокол.
“Разом з ними я зайшла в заклад Z, з якого нас разом з працівниками поліції знову вигнали вказавши, що це “приватна власність”, на вулиці ми розмовляти з власником закладу, який агресивно захищав російську мову і сказав , що ніколи ні він, ні його сім’я не перейдуть на державну мову і будуть обслуговувати лише мовою окупанта, і їм “наплевать на ваши законы”, — розповідає жінка.
На публікацію жінки відреагував мовний омбудсмен Тарас Кремінь.
“На таке неподобство реакція буде жорстою! Нікому не дозволено порушувати права громадян України”, — написав він в коментарях.
Законодавче регулювання мовної політики
Слід зауважити, що з 16 січня 2021 року, відповідно до статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.
Нагадаємо, що українська співачка у Чорноморську назвала “повною х**нею” стару назва міста Іллічівськ. На неї подали до суду.