У ніч на середу, 31 липня, російська армія атакувала Україну керованою авіаційною ракетою Х-59 та 89 “Шахедами”. Українські сили протиповітряної оборони знищили всі цілі.
Чому росіяни повернулися до масового використання БПЛА? Про це сайт Charter97.org поговорив з українським військово-політичним оглядачем групи “Інформаційний спротив” Олександром Коваленком:
– Так, дійсно, це був наймасованіший удар з часів Нового року. У ніч з 31 грудня на 1 січня було задіяно 90 безпілотників. Але тут слід розуміти, що росіяни, швидше за все, таким масованим рейдом намагалися виконувати функцію не стільки ураження цілей, скільки проведення розвідувальних дій.
Вони намагалися виявити місця розташування ешелонованих засобів протиповітряної оборони малої та середньої дальності у Києві та Київській області, зафіксувати місця розташування радарів та виснажити боєприпаси.
Оскільки наземні групи, які використовуються для перехоплення Shahed-136, фізично не впоралися б з такою кількістю цілей, росіяни, швидше за все, переслідували розвідувальні цілі.
Також була мета виснаження боєкомплектів систем протиповітряної оборони. Це було зроблено для того, щоб підготувати більш ефективні маршрути польотів через повітряний простір України для ударів по Києву в майбутньому. Крім того, щоб зменшилося боєкомплект наших ППО для більш серйозного удару. Наприклад, комбінований ракетний удар з боку РФ, щоб у такому разі не вистачало боєприпасів у компонентах середньої та малої дальності.
– Частина “Шахедів” зайшла на територію Білорусі. У небо підняли літак. У чому причина того, що російські дрони все частіше повертаються до Білорусі? Це робота українських систем радіоелектронної боротьби? Чи є системні збої в роботі самих російських дронів?
“Найімовірніше, вони намагаються скоротити шлях до нашого повітряного простору через територію, де їх не зіб’ють. Росіяни таким чином намагаються підвищити ефективність прориву в повітряний простір України, така тактика застосовувалася не лише з територією Білорусі.
Раніше удари були нанесені по таких містах, як Ізмаїл та Рені, для яких використовувався повітряний простір Румунії, з якою межує Одеська область. Безпілотники летіли там у відносно безпечних умовах і вже завдали прямого удару по українських містах.
Але останнім часом, швидше за все, їх почала збивати румунська ППО, цей напрямок став не таким ефективним для росіян.
Але Білорусь не збиває, тільки якщо сам Shahed-136 не відхилиться від цілі в якомусь абсолютно непередбачуваному напрямку. Тоді вже працює білоруська ППО, радіоелектронна боротьба чи авіація. Але це трапляється дуже рідко, на сьогоднішній день немає жодного верифікованого знищення таких цілей білоруськими системами ППО, через що росіяни використовують повітряний простір Білорусі для ударів по Україні.
Про це Інформує видання ЮА Обозрєватель.