Адвокат Олександр Пересоляк повідомив про своє незаконне затримання та мобілізацію працівниками Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) в Ужгороді, незважаючи на наявність права на відстрочку. Його випадок викликає занепокоєння стосовно дотримання законності під час мобілізації та став предметом широкого обговорення в українських медіа.
Хронологія подій та заяви Олександра Пересоляка
Олександр Пересоляк у своїй публікації у Facebook від 13 жовтня дивись тут заявив, що понад п’ять днів перебував “у полоні” в ТЦК. За його словами, 9 жовтня його затримала поліція після кількагодинного стеження та доставила до військкомату, де його мобілізували, незважаючи на право на відстрочку та стан здоров’я.
Три військові частини відмовилися приймати Пересоляка як призовника. Він стверджує, що його мобілізацію “за будь-яку ціну” наказало керівництво Закарпатського обласного ТЦК через його захист прав військовозобов’язаних, що викликало “неабияке несприйняття”.
Незважаючи на ситуацію, Пересоляк заявляє, що не має претензій до працівників поліції та ТЦК, визнаючи, що серед них багато достойних людей та учасників бойових дій. Він навіть вважає своє шестиденне утримання, мобілізацію та поїздки між військовими частинами “плюсом”, що дозволить йому ефективніше захищати права військовозобов’язаних.
Реакція ТЦК та медіа
Пресслужби Ужгородського районного ТЦК та Закарпатського обласного ТЦК офіційно не коментують ситуацію. Речник Сергій Гудак заявив журналістам “Суспільного” тут посилання, що наразі коментарів не надаватимуть.
Паралелі та контекст
На фоні цієї події варто згадати, що блогерка Ксюша Манекен, нагороджена ГУР, порівняла Україну з Росією, заявивши про “набридле мовчання” та назваючи жахом відео затримань чоловіків. Також ЗСУ повідомили про кількість мобілізованих українців, які виїхали за кордон на відпочинок та не повернулися, що кваліфікується як самовільне залишення військової частини. Ці факти підкреслюють складність та неоднозначність ситуації навколо мобілізації в Україні.
Висновок:
Історія з Олександром Пересоляком піднімає важливі питання про дотримання законності під час мобілізації та потребу в прозорості та підзвітності військових комісаріатів. Мовчання представників ТЦК лише посилює занепокоєння громадськості щодо потенційних зловживань.