“Укренерго” оголосило про обмеження електропостачання 10 лютого
Київ, 10 лютого. Національна енергетична компанія “Укренерго” повідомила про планові обмеження споживання електроенергії 10 лютого. Заходи, тривалістю 15 годин (з 6:00 до 21:00), торкнуться переважно промислових підприємств та бізнесу.
При цьому, “Укренерго” запевнило, що побутові споживачі не відчують обмежень. Однак, компанія попереджає про можливе погіршення ситуації в енергосистемі та закликає громадян слідкувати за офіційними повідомленнями.
За даними “Укренерго”, причиною запровадження обмежень є наслідки попередніх російських ракетних та дронових атак на енергооб’єкти України. Навантаження на енергосистему, зазначають енергетики, постійно зростає, що обумовлено, крім наслідків обстрілів, також зниженням температури повітря.
У попередні дні спостерігалося збільшення споживання електроенергії на 1,4-3% у порівнянні з попередніми днями. Найбільші проблеми з енергопостачанням на початку тижня спостерігалися в центральних (Полтавська, Запорізька, Черкаська, Кіровоградська) та східних (Сумська, Донецька, Харківська) областях. Інформація стосовно можливих проблем в цих регіонах 10 лютого поки що відсутня.
Наразі ДТЕК не оприлюднила інформацію щодо обмежень на 10 лютого для побутових споживачів. Детальні графіки відключень та інформація про аварійні ситуації доступні на веб-сайтах обласних електромереж.
Додаткова інформація: Блекаут та бізнес: як вижити під час відключень електроенергії?
Повідомлення “Укренерго” про обмеження електропостачання підкреслює триваючу крихкість енергетичної інфраструктури України, що зазнає регулярних атак з боку Російської Федерації.
Необхідність введення обмежень свідчить про значні пошкодження, завдані енергосистемі, та нелегкість їх відновлення. Хоча наразі обмеження стосуються переважно промислових споживачів, можливе подальше погіршення ситуації, що може призвести до розширення кола відключень.
Важливо пам’ятати про необхідність економного споживання електроенергії та бути готовими до можливих відключень. Своєчасне відстеження інформації від офіційних джерел – “Укренерго” та регіональних енергопостачальників – дозволить уникнути непередбачуваних ситуацій та ефективно адаптуватися до поточних обставин.
З огляду на геополітичну ситуацію та тривалість військового конфлікту, довгострокове планування та модернізація енергетичної інфраструктури залишаються пріоритетними завданнями для забезпечення енергетичної безпеки України. Постійний моніторинг ситуації та готовність до можливих екстрених відключень є важливим аспектом адаптації до нових реалій.