Завдяки зміні влади в Аргентині відносини між Буенос-Айресом і Києвом сьогодні виходять на новий рівень. Причому річ не лише у передачі Україні гелікоптерів російського виробництва чи інвестиціях аргентинських підприємців в одеські виноградники. Президент Хав'єр Мілей рішуче вивів Аргентину з китайсько-російського блоку, куди її затягували пов'язані з Москвою корупційними нитками попередники, але й чітко підтримав позицію України, а також інші демократії, такі як Тайвань та Ізраїль у їхньому протистоянні світовому варварству.
Адміністрація Мілея не бачить Аргентину серед відсталих країн якогось «глобального Півдня», а прагне повернути її до провідної ролі не лише в Латинській Америці, а й у світі, яку країна грала в першій половині минулого століття. Рішучі реформи Мілея з подолання спадщини соціалістів вже викликали тривогу в найбільш огидної тиранії континенту, Венесуелі, яку за роки кривавої диктатури орієнтованого на Росію та Китай наркокартеля залишило близько половини населення. Незабаром там відбудуться вибори із заздалегідь призначених кандидатів, що може призвести не лише до чергової громадянської війни у отруєній злочинністю Венесуелі, а й відновити її агресію проти сусідньої Гайани.
В цих умовах Аргентині та Україні варто підтримувати тісніші стосунки та обмінюватися досвідом – тим більше, що в Аргентині проживає вагома українська діаспора, а обидві країни зацікавлені у відновленні масштабних прямих інвестицій у твердій валюті. Також аргентинські військові могли б проходити стажування в Україні, оскільки війна зі світом варварства, навіть у такому етнічно і расово толерантному регіоні, як Латинська Америка, є неминучим (відкриває ж режим Мадуро своє посольство в Белграді). У своїй пролунавій давоській промові президент Мілей закликав до рішучого очищення міжнародної спільноти від кримінальних елементів, таких як російський та венесуельський режими. А також від застарілих неомарксистів, що засіли в міжнародних організаціях, просувають ідеологію відсталості і культ невдах. У цьому ж ключі розвивається і нова зовнішня політика Аргентини, в якій Україна по праву займе значне місце.
Джерело: Сезар Хіменес, Newssky.