Залужний розповів, як уникнути затяжної війни з РФ: Війна не повинна оселитися в окопи!

Залужний розповів, як уникнути затяжної війни з РФ: Війна не повинна оселитися в окопи!

За словами Залужного, для перемоги над путінськими військами у цій війні потрібно вигадати щось нове.

Залужний говорить, що головна проблема, полягає в тому, що Кремль точно знає, що Україна винайшла для війни, а Київ добре обізнаний з інноваціями своїх ворогів.

Днями журнал The Economist опублікував глибоке інтерв’ю з Валерієм Залужним, в якому головнокомандувач виділив п’ять пріоритетів для ЗСУ, щоб виграти війну проти росіян. Без нових технологій, каже Залужний, війна може зайти в глухий кут:

“Україні потрібно щось подібне до того, як Китай винайшов порох і змінив усю свою військову стратегію. Сьогодні потрібно не щось одне, а винайдення цілого комплексу. Ми вже потребуємо інновацій у сфері радіоелектронної боротьби, протиракетної оборони, систем розмінування”, – сказав генерал.

Він визнав, що головною причиною труднощів української армії у просуванні вглиб окупованої ворогом території є не затримка зброї із Заходу. Сьогодні неможливо виграти війну “старими методами”. Нові технології дуже важливі на полі бою.

Залужний закликав приділяти більше уваги безпілотним літальним апаратам. Навіть коли під час Першої світової війни на полі бою з’явилися танки, ситуація кардинально не змінилася. Щоб вийти з цієї ситуації, нам потрібні новітні технології. Українська армія не повинна стояти на місці або сидіти в окопах, тому що Кремль хоче затяжної війни.

Навіть якщо просування буде лише на кілька метрів, це великий плюс для спільної перемоги. Російська Федерація має багато людських ресурсів, які Кремль готовий витратити для досягнення своїх цілей. Україна ж має найцінніше – своїх людей. Зараз на полі бою достатньо солдатів, але чим довше затягнеться війна, тим важче буде їх отримати.

Залужний озвучив кількість літаків ЗС ЗСУ на початок війни: “Тільки 30% були придатні для експлуатації”

Крім того, Валерій Залужний повідомив, що станом на 24 лютого 2022 року Збройні сили України мають 120 бойових літаків. Однак лише 30% з них перебувають у бойовій готовності, тобто лише 40 літаків.

За словами генерала, найважливішими видами озброєнь, які потрібні Україні є артилерійські снаряди і ракети. Водночас, українська армія потребує і нових видів озброєння.

Хоча на початку війни Україна мала лише 40 бойових літаків, російські повітряно-космічні сили зазнали великих втрат протягом 20 місяців.

Крім того, українські сили оборони знищили понад 550 систем протиповітряної оборони. Однак, незважаючи на такі великі втрати, окупаційні війська мають резерви і будують нові ударні флотилії.

Нагадаємо: ЗСУ дронами «Баба Яга» знищили потужну російську техніку