ЗСУ не просто завдали ударів по аеродромах Бердянська та Луганська – розвідка про великі проблеми у ЗС РФ

ЗСУ не просто завдали ударів по аеродромах Бердянська та Луганська – розвідка про великі проблеми у ЗС РФ

ЗСУ завдали удару по аеродромах Бердянська та Луганська, пошкодивши і знищивши військову авіацію та засоби ППО ЗС РФ.

За даними британської розвідки, результати ударів ATACMS по ворожих аеродромах на окупованій українській території поки що офіційно не підтверджені. Однак українські ЗМІ повідомили про знищення дев’яти та п’яти вертольотів у Бердянську та Луганську відповідно.

Сьогодні, 20 жовтня, прес-служба Міністерства оборони Великої Британії опублікувала статтю про використання українськими силами проти російських військ ракет великої дальності ATACMS. Великобританія пише, що під час війни в Україні Росія не хотіла використовувати військову авіацію, віддаючи перевагу гелікоптерам перед літаками.

Аеродром у Бердянську вважається головною базою російських повітряно-космічних сил на півдні, особливо на тлі українського контрнаступу на запорізькому напрямку. Якщо пошкодження, про які повідомила українська сторона, підтвердяться, це завдасть серйозного удару не лише по обороноздатності Росії на цьому напрямку, але й по її здатності контратакувати в разі можливості.

Враховуючи обсяг робіт, які вже виконало Міністерство оборони Росії, швидко і безболісно компенсувати втрату хоча б одного літака, а в нашому випадку – десятків літаків, буде складно.

Ці удари торкнуться як російських пілотів, так і ремонтних бригад. В умовах західних санкцій і дефіциту запчастин Росії стає все важче ремонтувати і обслуговувати не тільки військові, а й цивільні літаки.

Атаки 17 жовтня змусять Міністерство оборони Росії переглянути розташування своїх авіабаз в окупованій Україні та перемістити свої військові літаки якомога далі від лінії фронту.