ЗМІ: Росія скорочує експорт дизеля В чому причина

ЗМІ: Росія скорочує експорт дизеля  В чому причина

Росія у квітні значно скоротить експорт дизеля морем із ключових західних портів до найнижчого за п'ять місяців рівня після ударів українськими безпілотниками по російських нафтопереробних заводах та різкого зниження темпу переробки сирої нафти.

Про це повідомляє Bloomberg.

Як зазначається, відвантаження дизельного палива з трьох основних портів РФ у Чорному і Балтійському морях, включаючи деякі обсяги, що надходять з Білорусі, цього місяця зменшиться приблизно до 2,29 мільйона тонн.

За даними аналітичної компанії Kpler, це становить трохи більше 569 тис. барелів на день, що на 21% менше у порівнянні з фактичним щоденним експортом близько 724 тис. барелів із тих самих портів у березні.

У Bloomberg зазначають, що Росія скорочує постачання дизельного палива морем після того, як тижневі темпи переробки сирої нафти впали до 10-місячного мінімуму через атаки на нафтопереробні заводи.

Також ситуація погіршується через сезонні ремонтні роботи, що знижують пропускну спроможність деяких російських НПЗ і тиснуть на дизельні потоки в країні.

Водночас, російські чиновники запевняють, що експорт дизельного палива в країні поки не планують забороняти.

Російський віце-прем'єр Олександр Новак зазначив, що якщо Росія запровадить заборону, національна нафтопереробна промисловість зіткнеться з надлишком запасів.

У виданні нагадали про те, що через енергетичні санкції Заходу Росія більше не постачає дизель до Європи.