WSJ: Теракт у Крокусі підмочив репутацію Путіна

WSJ: Теракт у Крокусі підмочив репутацію Путіна

Президент Росії Володимир Путін намагається показати, що керує країною і здатний забезпечити безпеку своїх громадян, проте теракт ісламістів у Москві підірвав його імідж.

Про це пише газета The Wall Street Journal.

Сполучені Штати попередили Москву про можливу атаку з боку ісламістів за кілька днів до теракту у концертному залі «Крокус». Путін відкинув це попередження, називаючи його провокацією.

Внаслідок теракту в Москві загинули понад 130 людей, і в неділю було оголошено національну жалобу на згадку про жертви.

Кремль раніше прагнув створити враження про Путіна як про сильного лідера стабільної країни, але зараз це порушено через війну та загрозу ісламістів.

Загроза ісламістів також торкається російської пропагандистської машини. Кремль намагається показати, що Росія веде боротьбу проти США разом із країнами, що розвиваються, і тепер намагається звалити провину за теракт на Україну.

За словами колишнього спічрайтера Путіна, Аббаса Галлямова, це може здатися нездатністю Путіна виконувати свої обіцянки про мир та стабільність у країні.

Кремлю також доводиться перейматися російськими націоналістами, які критикують невдачі армії РФ в Україні. У Росії також є велика мусульманська спільнота, і напруженість між екстремістами та мусульманами наростає.

Поки що не зрозуміло, як останній теракт вплине на внутрішню політику Росії.

Наприкінці 1990-х років Росія зіткнулася з терористичними атаками. Тоді Кремль звинуватив у них чеченських ісламістів, що призвело до запровадження російських військ до Чечні. Це підвищило популярність Путіна та посилило його контроль над країною.