Вже п'ять країн ЄС виступають за ембарго на російське зерно

Вже п'ять країн ЄС виступають за ембарго на російське зерно

Міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії звернулися до Єврокомісії із закликом заборонити імпорт зерна з Росії та Білорусі до Європейського Союзу.

Про це повідомило Міністерство сільського господарства Литви.

У зверненні до єврокомісарів, ініційованому Литвою, є прохання забезпечити співпрацю країн-членів ЄС, щоб це обмеження було ефективно реалізовано на всій території Євросоюзу.

Міністри також наголосили на важливості впровадження заходів, спрямованих на недопущення можливо вкраденого з України зерна на ринок ЄС.

За словами міністра сільського господарства Кястутіса Навіцкаса, санкцій ЄС проти країни-агресора недостатньо, тому потрібні додаткові заходи для обмеження доступу російських товарів на ринок ЄС.

“Ми просимо ЄК проаналізувати можливість обмеження імпорту в ЄС харчових продуктів походженням з Росії та Білорусі… Поки Росія веде жорстоку незаконну війну проти України, її зерно продовжує надходити на ринок ЄС. Наприклад, 2023 року ЄС імпортував 1,53 млн тонн російського зерна на 437,5 млн євро”, – каже литовський міністр.

Міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії зазначають, що Росія використовує прибуток від експорту зерна до ЄС для фінансування війни з Україною. Ці кошти йдуть на виробництво ракет, безпілотників та іншої зброї, яка використовується для знищення цивільної інфраструктури, житлових будинків та людей.