У НАТО подумують збивати російські ракети біля своїх кордонів

У НАТО подумують збивати російські ракети біля своїх кордонів

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) розглядає варіант збивання російських ракет, коли вони летять у бік території Альянсу.

Про це заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна заявив у інтерв'ю RMF FM.

Шейна зазначив, що порушення повітряного простору Польщі російською ракетою у ці вихідні було перевіркою міцності оборони та пильності польських Збройних сил. За його словами, РФ не хотіла нічого провокувати, адже росіяни знали, що якщо ракета просунеться далі вглиб Польщі, її зіб'ють.

Він розповів, що у НАТО розглядають можливість збиття російських ракет.

“У НАТО аналізують різні концепції, зокрема, що такі ракети слід збивати, коли вони вже дуже близькі до кордону НАТО – але це має відбуватися за згодою української сторони та з урахуванням міжнародних наслідків. Тоді ракети НАТО вражали б російські ракети поза територією дії Договору (Альянсу. – Ред.)”, – сказав Шейна.

Він наголосив, що агресор не повинен нав'язувати Альянсу якісь правила.

“Він має звикнути до того, що сторона НАТО, сторона демократичних держав, ЄС почне задавати певний тон, коли йдеться про вирішення конфлікту в Україні”, – сказав Шейна.

“Ми дуже серйозно ставимося до загроз Путіна. Він показав, що здатний на все. Зараз, окрім сотень тисяч поранених та вбитих з обох боків, він домігся того, що Швеція та Фінляндія приєдналися до НАТО. У липні відбудеться черговий саміт НАТО. Ми маємо консолідацію країн ЄС, відновлення Веймарського трикутника”, – додав Шейна.

Нагадаємо, у ніч на 24 березня о 4.23 ранку відбулося порушення польського повітряного простору під час маневрів однієї із ракет, запущених авіацією дальньої дії Росії. Ракета увійшла до повітряного простору Польщі в районі села Осердув у Люблінському воєводстві. Вона була там 39 секунд.