Путін в шоці: БМП, танки, ЗРК “Patriot” та боєприпаси від Німеччини та Великої Британії для Україні! Новини України та світу

Путін в шоці: БМП, танки, ЗРК “Patriot” та боєприпаси від Німеччини та Великої Британії для Україні! Новини України та світу

У пакети допомоги для ЗСУ загалом увійшло понад 130 одиниць бронетехніки, включно з майже півсотнею БМП Marder – війна з росією новини

Під час саміту НАТО у Вільнюсі країни-члени Альянсу, зокрема Франція, Німеччина та Велика Британія, оголосили про нові пакети допомоги Україні в галузі озброєння. Франція передасть крилаті стелс-ракети SCALP, а Німеччина та Велика Британія нададуть бронетехніку, засоби протиповітряної оборони та боєприпаси.

Німеччина планує виділити озброєння загальною вартістю 600 млн євро, зокрема дві зенітно-ракетні комплекси Patriot, 40 бойових машин піхоти Marder, 25 танків Leopard 1 та один комплекс безпілотних літальних апаратів Luna. Цей пакет був оголошений міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом.

Варто відзначити, що постачання танків Leopard 1 було очікуваним, і перша партія цих машин має надійти протягом декількох тижнів, як повідомлялося на початку липня.

Постачання 40 бойових машин піхоти Marder є значним збільшенням, оскільки початкова поставка 40 машин зіштовхнулась з труднощами на початку року. Перші Marder були помічені у Збройних силах України у березні, і було заплановано надіслати 20 машин від Bundeswehr та ще 20 зі складів компанії Rheinmetall.

У пакети допомоги для ЗСУ загалом увійшло понад 130 одиниць бронетехніки
У пакети допомоги для ЗСУ загалом увійшло понад 130 одиниць бронетехніки

У червні стало відомо, що Rheinmetall отримала замовлення від уряду Німеччини на поставку ще 20 машин до України. Ймовірно, нова партія також складатиметься з 20 машин від оборонної компанії та 20 машин від Bundeswehr.

Також Велика Британія передає Україні 70 бойових машин та матеріально-технічне забезпечення, але конкретний тип не уточнюється, додаткові боєприпаси для танків Challenger 2 і додатково 50 млн фунтів (приблизно 65 млн доларів) на ремонт обладнання та військової техніки.

Хоча тип бойових машин не уточнюється, це приховується як певна таємниця, проте варто зазначити, що Велика Британія раніше надала близько сотні гусеничних бронетранспортерів FV430 Bulldog і також передала MRAP Mastiff.

Теги: війна з росією новини, україна війна росія новини, новини україни сьогодні