Провал МіГ-29К: Індія послала Кремль, та купить 26 палубних Rafale M у Франції. Укрнет – новини України та світу

Провал МіГ-29К: Індія послала Кремль, та купить 26 палубних Rafale M у Франції. Укрнет – новини України та світу

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді планує відвідати Францію 13-14 липня 2023 року. Під час цього візиту Індія і Франція планують підписати співробітництво в сфері оборонно-промислового комплексу, включаючи “дорожню карту”.

Також під час цього візиту передбачається, що Індія підпише контракт на придбання 26 палубних літаків Dassault Rafale M від Франції для своєї палубної авіації ВМС. Усі ці літаки будуть одномісними.

Зазначається, що ВМС Індії планують включити 18 палубних літаків Rafale M до складу авіагрупи нового авіаносця INS Vikrant (R11). Ще 8 палубних літаків будуть розміщені як резерв на авіабазі INS Hansa, де ВМС Індії будують навчальний комплекс для палубної авіації своїх авіаносців, схожий на радянський комплекс НИТКА.

 Індія послала Кремль, та купить 26 палубних Rafale M у Франції
Індія послала Кремль, та купить 26 палубних Rafale M у Франції

Індія вперше оголосила про свій намір придбати французькі літаки Rafale M для свого нового авіаносця INS Vikrant ще в грудні 2022 року. Це стало значною подією на світовому ринку озброєнь, оскільки Франція перемогла в конкуренції з США (F/A-18 Super Hornet) і Росією (аварійний палубний МіГ-29К).

Варто відзначити, що процес від заяви про намір до остаточної угоди, яку має підписати прем’єр-міністр Індії, зайняв понад півроку. Це також свідчить про повільний висування Росії зі світового ринку озброєнь через формальні та бюрократичні процедури.

Індія розглядає придбання французьких літаків як проміжний крок, оскільки вони продовжують розвивати власну програму створення палубного літака за проектом TEDBF. Цей індійський літак п’ятого покоління буде значно меншим за розмірами, ніж МіГ-29К, а перший екземпляр планують випробувати у 2026 році. Індія розпочала цю програму заміни МіГ-29К через проблеми з палубним літаком Tejas Navy.

За даними The Military Balance 2022, на початок минулого року ВМС Індії мали 43 літаки МіГ-29К та МіГ-29КУБ, але лише третина з них була готова до бойового застосування. Ці винищувачі використовуються в складі авіагрупи авіаносця INS Vikramaditya, але кілька літаків цього типу втрачені через аварії.

Теги: 15 новини, останні новини українського, новини сайту