Новий глава МКС: Путін буде притягнутий до відповідальності

Новий глава МКС: Путін буде притягнутий до відповідальності

Президент Росії Володимир Путін буде притягнутий до відповідальності за війну проти України.

Про це новообрана глава Міжнародного кримінального суду Томоко Акане заявила у інтерв'ю Kyodo News.

У відповідь на запитання журналістів вона процитувала, як стверджується, китайське прислів'я: “Помста небес повільна, але вірна”. Таким чином, вона дала зрозуміти, що Путін зрештою отримає те, на що заслуговує.

При цьому Акана визнала проблеми, з якими стикається МКС, зокрема, що “за останні два роки не було випадків, які призвели до арештів людей”, щодо яких було видано ордери. Вона вважає малоймовірним, що Росія видасть Путіна, оскільки країна не є стороною суду. Однак російського президента може заарештувати, якщо він відвідає країни-члени МКС, підкреслила Акане.

Слід зазначити, що саме Акане у березні минулого року видала ордер на арешт Путіна. Наразі вона каже, що не шкодує про своє рішення, адже суд має ухвалювати рішення незалежно від політичного статусу фігуранта.

Як писала UAOboz, вранці 24 лютого 2022 року війська Російської Федерації за наказом Володимира Путіна розпочали нове вторгнення в Україну одразу за декількома напрямками, у тому числі з території Білорусі.

Однак бліцкриг не відбувся і ЗСУ вдалося стримати і відкинути противника, знищивши і поранивши з початку вторгнення вже близько 433 090 особового складу, 6 828 танків, 13 058 бронемашин, 10 714 артилерійських систем, 721 засіб ППО 8, 5 27 кораблів, 347 військових літаків та 325 вертольотів, 14 198 військових автомобілів та автоцистерн, 1 738 одиниць спецтехніки, 1 922 крилаті ракети.

У результаті російські війська розпочали бомбардування та обстріл житлових кварталів з метою посіяти паніку та залякати українців. Сили РФ спішно покинули північні регіони України і після часткової доукомплектації були перекинуті на Донбас та Харків.

З часом ЗСУ перейшли у контрнаступ на Харківському та Херсонському напрямках. В результаті було звільнено майже всю Харківську область та місто Херсон.

Наприкінці літа 2023 року ЗСУ розпочали наступ одразу на кількох напрямках – на Донбасі, вибиваючи російські окупаційні війська з Бахмуту та інших населених пунктів; та на Півдні – у Запорізькій області, де українська армія просувається до Мелітополя, Бердянська, Маріуполя та Азовського моря. Згодом, у зв'язку з тим, що Україна не отримала від партнерів всю обіцяну техніку, наступ ЗСУ сповільнився і вони перейшли до активної оборони. Тим часом у західній пресі наприкінці грудня, яка посилається на обізнані джерела, з'явилася інформація про акумулювання Україною техніки для нового наступу – вже 2024 року.

Безпосередньо на тлі виборів президента Росії 15-17 березня, які, зокрема, незаконно проводилися на окупованих територіях України, українська армія інтенсифікувала удари безпілотниками по російських НПЗ, чим спровокувала певні проблеми в роботі нафтосектора. Крім того, у цей же період на територію Білгородської та Курської області зайшли підрозділи добровольців-росіян з «Російського добровольчого корпусу», Легіону «Свобода Росії» та батальйону «Сибір, що почали активні бойові зіткнення з регулярною російською армією.