Країни НАТО розробили план оборони на випадок нападу Росії.

Країни НАТО розробили план оборони на випадок нападу Росії.

НАТО підготувало найбільший план дій на випадок надзвичайних ситуацій з часів закінчення холодної війни.

НАТО не лише допомагає Україні у боротьбі з російськими військами, але й підготувала детальний алгоритм оборони на випадок нападу Росії. Документ на 4000 сторінок вважається найбільшим “оборонним планом” з часів закінчення холодної війни. Як повідомляє Bild, документ опублікував генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Відомо, що в разі війни між НАТО і Росією Верховний головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі може приймати деякі рішення самостійно, не витрачаючи час на консультації з інституціями Альянсу.

Як тільки рівень загрози зросте, Європейські сили готовності будуть збільшені до 300 000 солдатів і офіцерів. Найбільші країни НАТО стануть на захист Сходу: Німеччина – Литву, Збройні сили Канади – Латвію, Велика Британія – Естонію і США – Польщу.

НАТО також передбачає захист енергетичних об’єктів. Трубопроводи та інші засоби комунікації будуть захищені в багато разів більше через потенційну можливість саботажу. Члени Альянсу збільшать свої оборонні інвестиції щонайменше до 2% свого валового внутрішнього продукту (ВВП).

Володимир Путін раніше несподівано заявив, що Україна має право на вступ до НАТО, але Кремль вбачає в альянсі пряму загрозу для Росії. У цьому контексті окупаційні війська хочуть продовжувати воювати з українською армією і не допустити приєднання Києва до альянсу.

Колишній командувач збройними силами США в Європі Бен Ходжес вважає, що немає жодної надії на тривалий мир, поки Україна не вступить до НАТО.

Теги: останні новини україни війни, рік війни в україні, війна україни і росії