ЗМІ: Російські «танки черепахи» можуть бути проривниками

ЗМІ: Російські «танки черепахи» можуть бути проривниками

Це найнебезпечніший момент.

На фронті все частіше фіксують дивні російські танки із «панцирями». Т-72 із широкою захисною бронею зверху отримали назву «танки-черепахи». Ймовірно, їх можна використовувати для розмінування.

Як пише Forbesвсі помічені «танки-черепахи» належать 5-й мотострілецькій бригаді, колишньому підрозділу сепаратистів, який зараз перебуває під російським командуванням.

І українці, і росіяни намагалися захистити свої танки від попадань безпілотників та снарядів. Для цього застосовували захисні клітини, або планки, які лише обмежують обертання її гарматної вежі.

Броня в панцирі «танка-черепахи» залишає лише невелику щілину спереду та перешкоджає обертанню гармати. Очевидні недоліки саморобної броні викликають запитання.

“Роль черепахового акваріума, схоже, полягала в тому, щоб знищити його”, – іронічно прокоментував учений, який вивчає зброю Матью Мосс.

Ймовірно, ці танки виконують роль проривника – оснащеного плугом інженерного транспортного засобу, головне завдання якого полягає в тому, щоб провести інші транспортні засоби через мінне поле, щоб підвести їх досить близько до супротивника для атаки. Передбачається, що ворог вестиме вогонь проривником, тому спецмашину оснащують щільною бронею.

Армія США має найкращу машину для прориву у світі, майже 70-тонну машину, яка фактично є танком М-1 без гармати та з прикріпленим обладнанням для розмінування. Наприкінці минулого року американці тихенько подарували українцям кілька таких штурмових брекерів.

Російська армія не має проривника такого самого класу. Власні російські інженерні машини IMR зазвичай функціонують як аварійники. Вони важать лише 50 тонн, мають менший захист та громіздкий кран.

Зіткнувшись із українським мінним полем та зграями крихітних FPV-дронів, а також не маючи спеціально сконструйованих проривників, техніки 5-ї мотострілецької бригади, можливо, вирішили створити власні проривники.

Якщо теорія правдива, росіяни взяли старіші танки Т-72 – можливо, ті, чиї вежі вже мали проблеми з переміщенням – і додали дві речі, необхідні кожній машині для прориву: додаткову броню та спорядження для розмінування. Наявність у «танків-черепів» другої складової проривника перевірити важко, адже вона прихована за бронею.

Аналітик Роб Лі з Інституту досліджень зовнішньої політики у Філадельфії помітив на одному з таких танків мінну ковзанку. Це набір міцних коліс, що приводять у дію міни трохи попереду машини.

“Цей “танк-черепаха”, який також був першим у своєму типі з обладнанням для захисту від безпілотних літальних апаратів, продовжував просуватися після того, як проїхав кілька хв”, – зазначив Лі.

Наразі знищено лише один танк-черепаху – до нього потрапила артилерія після повернення на базу після бою 8 квітня. Якщо є підстави побоюватися за довгострокове майбутнє таких танків, це те, що вони захищені від FPV.

Якщо дефіцит боєприпасів в Україні незабаром закінчиться, то російські «танки-черепахи» не житимуть на полі бою так довго.

Про це Інформує сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97