«Якщо Путін оголосить мобілізацію, вона стане для нього останньою»

«Якщо Путін оголосить мобілізацію, вона стане для нього останньою»

Соціолог розповів, з якими наслідками зіткнеться Кремль.

Незважаючи на те, що в Кремлі хочуть призвати на службу 150 тисяч людей, Путін поки що не оголошував масштабну мобілізацію. Якщо він це зробить, то будуть украй негативні наслідки, але без серйозних протестів у суспільстві.

Таку думку озвучив в інтерв'ю “Телеграфу” глава Інституту конфліктології та аналізу Росії Олександр Шульга. За його словами, Путін сам розуміє, що має певні ліміти на тоталітарні замашки.

За словами Шульги, 74% росіян проти нової мобілізації хвилі.

«У Кремлі розуміли, що друга хвиля мобілізації буде набагато важчою за першу. Ще рік тому вони створили електронний реєстр. Думаю, що можуть кордони закрити. Вони будуть підготовлені», — вважає експерт.

Але загалом нова масштабна мобілізація матиме вкрай негативні наслідки у суспільстві. Олександр Шульга нагадав, що Володимир Путін вже давав обіцянку не оголошувати масової мобілізації, але одного разу його вже порушив. І якщо порушить його вдруге, це може стати «останніми лімітом».

«Цей ліміт у тому, що ви не лізете в політику, а я вам даю більш-менш жити, заробляти чи щось. Він уже порушив про «заробляти», а тепер питання ще й про «жити». Росіяни начебто не лізуть у політику. Але все одно йому мало. У них погіршується життя, які забирають на війну. Думаю, що навіть путінський режим має ліміти, незважаючи на всі тоталітарні замашки», — вважає Шульга.

Але, незважаючи на ймовірні негативні наслідки, Кремль може оголосити ще одну хвилю мобілізації, але вона стане останньою.

Про це повідомляє ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97