Влади в РФ немає

Влади в РФ немає

Російські регіони не підтримуватимуть Кремль.

Глава Татарстану Рустам Мініханов закликав кожне підприємство регіону захищатися самостійно на тлі атак безпілотників на Єлабугу та Нижньокамськ.

«Не слід чекати, що спрацює протиракетна оборона, вона вирішує інші завдання. Ми маємо вирішувати самотужки, кожне підприємство, кожен муніципалітет, кожне місто. Через те, що вчора була Ураза і православний піст, Всевишній дав нам шанс… прокиньтеся, хлопці, ніхто нас не захистить, крім самих себе», — сказав він.

“Ніхто нас не захистить, крім себе” – вичерпна характеристика федеральної влади з боку глави регіону. Думаю, що взагалі регіональні еліти всіх без винятку регіонів не мають жодних ілюзій щодо того, що центр взагалі вирішуватиме проблеми безпеки. Достатньо поглянути на Білгородську область, яка практично сама вирішує левову частку проблем, яких могло б і не бути, веди федеральна влада бодай якусь осудну політику.

Питання стоїть досить гостро: значна частина регіональної економіки належить місцевим елітам. У Росії вже збудовано феодально-станове суспільство з відповідною йому структурою економіки. І ось тепер місцеві шановні люди, які мають свій працюючий і налагоджений бізнес, раптом стали відчувати себе заручниками московських авантюристів, які мало того, що вкинули країну в жорстке протистояння, санкції та багато чого іншого, що створює вкрай високі незручності цим шановним людям. але при цьому ще не дають жодних гарантій безпеки.

Вголос, звичайно, губернатори вимовляють правильні патріотичні гасла, але немає жодних сумнівів, що вони підтримають будь-кого, хто прийде в Москві до влади з пропозицією повернути все назад. Нехай навіть на якихось умовах, але головне – щоб було роздруковано закриті санкціями канали та припинилися удари з неба.

Зараз таку крамолу вимовити не можна – банально знімуть та посадять. Але те, що серед регіоналів створено умови для фрони – сумнівів жодних немає. Для них цей психоз, який вирує в Кремлі, досить далекий і вкрай неактуальний. Тому ці люди і ці структури однозначно не підтримуватимуть Кремль у ситуації, коли раптом він потрапить до якоїсь власної внутрішньої кризи. Вкотре варто згадати заколот Пригожина. Країна буквально завмерла, і жодних сумнівів у тому, що регіональні вожді принесли б миттєво присягу Пригожину, якби він увійшов до Кремля, не було ні тоді, ні зараз. Ні в майбутньому, з'явися хтось ще. Взагалі, як же потрібно прожити життя та проправити 25 років, щоб вся країна чекала скорботної новини з телевізора.

Тому Мініханов не сказав нічого особливого – він лише констатував, що федеральної влади в країні просто немає. Вона не несе жодних обов'язків по відношенню до країни, а отже – не має права на лояльність до себе. Другу частину Мініханів не сказав, бо це і є крамола, але вона логічно випливає з того, що було сказано. У будь-якої монети дві сторони, і однієї без другої не буває.

І ще одне зауваження щодо «ніхто не захистить, окрім себе».

У чому проблема переходу на автономні системи захисту підприємств? У тому, що різко, буквально на порядки, зростає ризик збити щось не те. Ніхто не дасть «приватним системам ППО» коди розпізнавання військових літаків, у повітрі знаходиться досить велика кількість регулярних та чартерних рейсів та літаків. Татарстан – це промисловий регіон, а й сільськогосподарський теж. Тому польоти сільгоспавіації, а також відомчих повітряних суден – норма.

І як у цьому всім визначати, що чуже, а що своє? Збивати за принципом «вбивайте їх усіх, Господь на тому світі розбереться?»

Ідея Мінніханова зі зрозумілої причини нежиттєва і заклик до самостійних дій – це, скоріше, акт розпачу, ніж реальна пропозиція. Але проблема справді серйозна. Що робити, якщо федеральна влада повністю втратила контроль за безпекою країни?

Ель Мюрід, Telegram

Про це Інформує своїх читачів ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97