В Індії ліквідували у перестрілці 29 бойовиків маоїстів

В Індії ліквідували у перестрілці 29 бойовиків маоїстів

Що відбувається?

Сили безпеки в центральному штаті Чатісгар в Індії вбили щонайменше 29 бойовиків маоїстів під час перестрілки в горах. Під час бою було поранено кількох представників сил безпеки. На місці подій у районі Канкера триває пошуково-рятувальна операція.

Це може стати найбільшою за кількістю убитих маоїстів операцією на території Індії, пишуть місцеві видання і додають, посилаючись на поліцію, що «пошук тіл убитих продовжується».

Востаннє 30 маоїстів було вбито під час операції у 2016 році. А у 2021 році було ліквідовано головного лідера індійських бойовиків-комуністів Мілінда Тельтумбду разом із ще 25 маоїстами.

Спецоперацію у районі Канкер проводили через місцеві вибори. Район 26 квітня голосуватиме на другому із семи етапів виборів. Проте маоїсти, які дотримуються ідеології сумнозвісного лідера Китаю Мао Цзедуна, ведуть тут партизанську боротьбу і, зокрема, обіцяють свої акції на виборах.

Індійські маоїсти десятиліттями ведуть партизанську боротьбу проти уряду, особливо в центральній та східній Індії, що призводить до періодичних зіткнень та втрат з обох боків. У поліції заявили, що отримали повідомлення про обіцяні акції маоїстів у цьому районі і розпочали рейд, який призвів до перестрілки.

Крім тіл, було знайдено польовий табір бойовиків, де було виявлено та вилучено кілька видів саморобної зброї та боєприпасів, зокрема, вибухівку та «пекельні машинки», тобто саморобні бомби.

Міністр внутрішніх справ Індії Аміт Шах під час передвиборчої кампанії у Чатісгарі пообіцяв ліквідувати всіх комуністів-терористів у штаті протягом трьох років.

Про це Інформує своїх читачів видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97