Спікер ЄС: Лукашенко є співучасником злочинів

Спікер ЄС: Лукашенко є співучасником злочинів

Євросоюз не вважає диктатора президентом.

Європейський Союз не вважає білоруського диктатора Лукашенка президентом.

Про це заявив речник ЄС Петер Стано, передає «Укрінформ».

«Європейський Союз може бути загрозливим лише тим, хто нехтує демократією, правами людини та правами власних громадян, не поважає норми міжнародного права у міжнародних відносинах. Європейський Союз не є агресивним блоком, він не веде війн, тож ніхто не повинен боятися Європейського Союзу», – сказав він.

Стано зазначив, що ЄС може вживати заходів лише проти тих, хто намагається підірвати правила демократії, міжнародного права та прав людини проти таких, як Лукашенко.

«Лукашенко не президент. Ми не вважаємо його президентом. Він є правителем, який вкрав результати виборів у свого народу, і продовжує репресії проти свого населення. Він є співучасником злочинів, скоєних Росією під час атаки проти України та під час її злочинної агресії», – пояснив спікер.

Він зазначив, що ЄС вживає запобіжних заходів, принаймні з дня початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року, щоб запобігти будь-якій агресії з боку сучасних європейських диктаторів, таких як Лукашенко чи Путін.

«Ми працюємо над тим, щоб Європа була краще оснащена, щоб краще протистояти загрозам, які можуть походити від цих людей, таких як Лукашенко чи Путін», – підсумував Стано.

Про це Інформує своїх читачів ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97