Лукашенко здав: за старим тепер тягають стілець

Лукашенко здав: за старим тепер тягають стілець

Навіть пропагандисти не можуть заховати проблеми диктатора зі здоров’ям.

Якщо подивитися фотографії Олександра Лукашенка 2019 року, то важко повірити, що вони були зроблені лише п’ять років тому. На знімках – досить молодий та підтягнутий політик. «Салідарність».

Добре помітно, що з того часу правитель суттєво постарів. Про це можна судити навіть під відфотошопленим фотографіями його прес-служби.

Раніше під час відряджень Лукашенко відповідав на запитання журналістів держЗМІ виключно стоячи. Ще кілька років тому нікому на думку не могла спасти думка, що фізична форма правителя настільки погіршиться, що за ним треба буде тягати стілець, щоб він кілька десятків хвилин міг поспілкуватися з пропагандистами.

Як це було днями під час його візиту до Ошмянського району.

Самі вилазки Лукашенка за межі Мінська стають далеко не такими регулярними. Насамперед він міг за місяць відвідати не один район. А чи багато ви згадаєте його відрядження до регіонів останнім часом?

У січні Лукашенко з’їздив до Борисівського району на «БелДжі» (година їзди від Мінська). Ну і все – до відрядження до Ошмянського району, де він заходи провів практично в одній точці. Офіційно про поїздки до регіонів не повідомлялося.

Чи не найчастіше тепер Лукашенко вибирається до Путіна, від запрошень якого відмовитися не може.

Правителю важко даються перельоти, але іншого вибору немає. За кордоном відеокамери фіксують втомленого та шкутильгаючого політика, який фізично не витримує темпу колег по пострадянському простору.

У Білорусі ж Лукашенко практично не вилазить із Палацу Незалежності. Підрахунків не проводилося, але, здається, 90% усіх офіційних заходів за участю правителя проводиться там: зустрічі та наради з чиновниками та силовиками, вручення державних нагород тощо.

Але навіть із цим у його робочому тижні все більше дірок: чим він займається в деякі дні – невідомо.

Прес-секретар правителя Наталія Ейсмонт кілька тижнів тому ніби спробувала виправдати шефа, заявивши: «До речі, можу розповісти, що глава держави у Мінській області, неподалік тих місць, де він проживає, вже об’їхав поля сам, без присутності ЗМІ. Знаю точно, що він проінспектував, подивився стан ґрунту тощо».

Мабуть, треба повірити, що якщо в робочому графіку Лукашенка дірка, то він у цей час блукає десь полями.

Наближений до правителя телеграм-канал Пул першого заповнює відсутність інформації, як може. Наприклад, повідомленнями у тому, що у Палаці незалежності «зацвіли лимони» (універсальний варіант – «лимони зріють»).

Два місяці тому імператор заявив:

– Багато хто зараз говорить, чи то помирає Лукашенко, чи то здоров’я… Нормальне здоров’я. До лікарні швидкої допомоги, слава богу, я не звертався.

Мабуть це рідкісний випадок, коли його словам можна повірити. Напевно, швидку правителю справді ще не викликають. Але те, що погіршення фізичної форми тепер серйозно впливає з його поведінка – очевидно.

Про це Пише ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97