Глава СК Росії закликав відправляти більше дітей до спецв'язниць

Глава СК Росії закликав відправляти більше дітей до спецв'язниць

Зараз на профілактичному обліку в РФ стоять понад 400 тисяч підлітків.

У Росії потрібно активніше використовувати Центри тимчасового тримання (ЦВС) МВС для неповнолітніх, щоб вже на ранніх стадіях проводити коригування деструктивної поведінки підлітків, заявив голова Слідчого комітету (СК) Олександр Бастрикін.

«Необхідно розширити категорії дітей, які можуть розміщуватись у таких центрах за рішенням суду», — сказав він в інтерв'ю “Комсомольській правді”. Як приклад глава СК навів підлітків, які неодноразово вчиняли адміністративні правопорушення. За словами Бастрикіна, у центрах з ними «працюватимуть психологи та інші фахівці».

Загалом у Росії «треба посилювати» роль підрозділів МВС у справах неповнолітніх, вважає глава СК. За його даними, зараз на профілактичному обліку стоять понад 400 тис. підлітків і близько 100 тис. із них повторно порушують закон.

Також зростає кількість кримінальних справ стосовно неповнолітніх: якщо 2022 року їх було 8573, то 2023 року — вже 8757, наголосив він. Окремо Бастрикін звернув увагу на збільшення числа тяжких та особливо тяжких злочинів, які скоюються підлітками: у 2023 році їх побільшало на третину.

Відповідальність за високі показники дитячої злочинності в Росії він поклав на школу, сім'ю, соціальні мережі, відеоігри, а також фільми та серіали, що культивують «насильство, байдужість до проблем однолітків та аморальність».

Бастрикін висловив невдоволення тим, що працівники освітніх організацій нерідко «замовчують агресивну поведінку підлітків», зокрема «не інформують про це правоохоронні органи». «Треба активно займатись із молоддю. Якщо суспільство і держава не це робитимуть, то знайдуться сили, які використовують їхній ресурс у своїх інтересах», — сказав він.

Раніше урядова комісія підтримала законопроект, який дозволить відправляти до ЦВС росіян віком до 16 років, які вчинили адміністративні правопорушення більше ніж один раз на рік. Їх хочуть поміщати до спеццентрів терміном до 45 днів. Захід буде застосовуватися за посягання на «суспільний порядок та безпеку, здоров'я, санітарно-епідеміологічний добробут населення та суспільну моральність». Також її пропонується поширити на підлітків та сиріт, які два і більше разів втікали з дому чи дитбудинку.

Наразі до ЦВС дозволено відправляти лише тих затриманих за правопорушення дітей, яких не можна передати батькам чи законним представникам. Те саме стосується вихованців спеціальних навчально-виховних закладів закритого типу та осіб без постійного місця проживання та місця перебування.

Про це Інформує своїх читачів видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97