Експерт розповів, кого розмістять у військовому містечку під Гомелем

Експерт розповів, кого розмістять у військовому містечку під Гомелем

Лукашенко опинився у небезпечній пастці.

Указом Лукашенка збільшено фінансування будівництва військового містечка під Гомелем.

Сайт Charter97.org поговорив з політичним експертом, керівником українського Центру військово-правових досліджень Олександром Мусієнком про те, з якою метою його лукашисти будують:

— Насамперед — їм увесь час необхідно чинити психологічний тиск, мовляв, може бути наступ на Київ. По-друге, зверніть увагу, що будівництво затягується: потрібно все більше часу та грошей.

Лукашенко імітує бурхливу діяльність підготовки до війни з Україною Це потрібно для РФ. Путін тисне, що така військова інфраструктура має бути на кордоні з Україною, а Лукашенко йому підіграє.

Росія ставить умови, що вони хочуть контролювати, зокрема, білорусько-український кордон. Підкреслю, це необхідно не Білорусі, а вимога РФ. На цій базі розміщуватимуться російські фсбшники, грушники, військові. В якій кількості покаже час.

Їм це необхідно для того, щоб проводити розвідку, спостереження за білорусько-українським кордоном. Це містечко – запасний варіант (чи мало що станеться), щоб у них був об'єкт військової інфраструктури. Повторю, Путін у такий спосіб намагається збільшити присутність на кордоні з Україною.

Щодо підготовки білоруських військ, то вони зараз справді готуються на випадок настання та ведення бойових дій. На сьогоднішній день Лукашенко перебуває в небезпечній пастці, в яку сам себе і завів. Тепер він намагається затягувати час.

— Чи стане це містечко під Гомелем метою для ЗСУ?

— Ви ж бачите, що ЗСУ не завдають ударів територією Білорусі. Зараз у нас дилема, адже як тільки у РФ виникла криза з нафтопродуктами, то вони збільшили імпорт із Мозирського нафтопереробного заводу.

Мозирський НПЗ знаходиться в зоні досяжності українських дронів. Мені здається, що цього дуже боїться Лукашенко, його режим та РФ. Що буде, якщо такий самий рейд, як здійснили російські добровольці, здійснить, наприклад, полк імені Кастуся Калиновського? Таку ймовірність також не можна виключати.

Вся військова інфраструктура Білорусі, яку облаштовують та будують у Гомелі та інших місцях, де вони тренуються та готують свої спецпідрозділи, знаходиться у зоні досяжності ЗСУ.

Ще зазначу цікавий момент, Лукашенко нещодавно провів нараду, на якій вкотре вибухнув Сувалкський коридор. Думаю, що таким чином він зливає інформацію про те, що Росія та Білорусь таки можуть (за певних обставин) розглядати бойові дії щодо перекриття цього коридору.

Лукашенко – на гачку біля Кремля. Але в той же час він намагається рятувати свою шкуру, відкладаючи певні рішення та дії. Ним зараз рухає інстинкт самозбереження.

Якщо вам сподобалася стаття, ви можете підтримати сайт Charter97.org:


РОЗРАХУНОК МУЛЬТИВАЛЮТНИЙ РАХУНОК ДЛЯ ПОЖЕРТВУВАНЬ:

Назва банку: Bank Millennium SA Адреса: ul. Stanislawa Zaryna, 2A, 02-593, WarszawaIBAN: PL 97 1160 2202 0000 0002 1671 1123SWIFT: BIGBPLPWНазва власника рахунку: Fundacja “KARTA '97”Призначення платежу

Зв'язатися з нами можна за адресою [email protected]

Про це Інформує своїх читачів ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97