Едуарда Бабаріко утримують у ПКТ для подальшого переведення у в’язницю – Новини Білорусі

Едуарда Бабаріко утримують у ПКТ для подальшого переведення у в’язницю – Новини Білорусі

Політвязня закидали дисциплінарними стягненнями.

Політичний ув'язнений Едуард Бабаріко, який відбуває покарання у виправній колонії №2 у Бобруйску, перебуває у ПКТ (приміщенні камерного типу). «Наша нива».

Син Віктора Бабаріко потрапив до Бобруйскої колонії наприкінці 2023 року або на початку 2024 року. На відміну від решти в'язнів його фактично так і не розподілили в жодний загін — із самого старту Бабарико-молодшого закидали дисциплінарними стягненнями та ізолювали від інших в'язнів.

Логіка адміністрації у тому, щоб швидко «пропустити» статусного політв'язня через ШІЗО та ПКТ. І цим створити формальну можливість для того, щоб перевести його на тюремні умови утримання.

За такою ж схемою з колонії №2 у Бобруйску у в'язницю №4 у Могильові максимально швидко було переведено юриста Юрія Зенковича (термін — 11 років), соратника Миколи Автуховича Володимира Гундара (терміну — 20 років), громадянина Росії Єгора Дудникова (термін — 11 років) років) та інші політв'язні з великим присудженим строком.

У деяких випадках політв'язнів переводили до в'язниці №8 у Жодіно, але це відбувалося рідше.

Головна відмінність утримання у колонії й у тюремних умовах у цьому, що у першому випадку ув'язнені мають будь-яку активність і можливість пересування територією, тоді як у другому перебувають у камері.

Едуарда Бабаріко заарештували разом з батьком 18 червня 2020 року. Спочатку йому інкримінувалися економічні звинувачення на кшталт ухилення від сплати податків. Проте Бабарико-молодшого не стали судити за це, а через півтора роки перебування у СІЗО — максимально можливий час — переарештували за політичними статтями. Причому ці півтора роки навіть не зарахували у термін.

Протримавши в СІЗО ще півтора роки, Едуарда зрештою засудили до 8 років ув'язнення за «організацію масових заворушень» та «розпалювання ворожнечі».

Інформації про його батька Віктора Бабаріка немає вже близько року. У квітні 2023 року його в стані середньої тяжкості доставляли до відділення хірургії новополоцької лікарні, а потім поміщали до ПКТ.

Про це Пише сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97