ЗСУ за п’ять тижнів звільнили стільки території, скільки ворог узяв за півроку. Новини України – Війна

ЗСУ за п’ять тижнів звільнили стільки території, скільки ворог узяв за півроку. Новини України – Війна

ЗСУ за п’ять тижнів звільнили стільки території, скільки ворог узяв за півроку, – ISW

У Генштабі ЗСУ заявили, що українські захисники мають дуже добрі успіхи на Бахмутському напрямку, тримаючи саме місто під вогневим контролем. Більше того, під цим же контролем перебувають і всі наземні лінії зв’язку ворожої армії. Аналітики з Інституту вивчення війни озвучили головні тези щодо ситуації на фронті минулої доби. Про успіхи ЗСУ на Бахмутському напрямі повідомляють не лише українські ЗМІ, а й російські.

Успіхи є на північному та південному фланзі в районі Бахмута. Більше того, особливості місцевого рельєфу дають ЗСУ повну перевагу над ворогом. Станом на 10 липня українські захисники вели контрнаступні дії одразу на трьох ділянках фронту. Аналітики з ISW, відштовхуючись від даних із геолокацією, повідомляють, що починаючи з 4 червня по 10 липня українські захисники звільнили від ворога близько 253 км2.

ЗСУ за п'ять тижнів звільнили стільки території, скільки ворог узяв за півроку
ЗСУ за п’ять тижнів звільнили стільки території, скільки ворог узяв за півроку

А ось окупаційна армія з 1 січня до 10 липня 2023 року зуміла захопити 282 км2 території України. Виходить, що за місяць контрнаступних дій українська армія звільнила стільки ж території, скільки ворог узяв за півроку.

Під Берхівкою ЗСУ розбили окупантів, які намагалися атакувати позиції українських захисників.

ЗСУ продовжують вести бої у районі Бахмута. Лише за останній тиждень українські захисники звільнили 4 км2 території, а від початку бойових дій – 24 км2. Командувач Сухопутних військ України Сирський заявив, що Бахут перебуває під повним вогневим контролем ЗСУ. Більше того, командувач не сумнівається, що незабаром місто знову буде українським. Аналітики з ISW озвучили картину боїв на цій ділянці фронту.

Під Берхівкою ЗСУ розбили окупантів, які намагалися атакувати позиції українських захисників
Під Берхівкою ЗСУ розбили окупантів, які намагалися атакувати позиції українських захисників

У МО РФ стверджують, що ЗС РФ вдалося відбити атаки ЗСУ в районі Кліщеївки, Берхівки та Андріївки. Кадри з геолокацією від 10 липня показують, що в районі Клещеївки бої ведуть окупанти з батальйону “Привид” та 4-ї мотострілецької бригади. Вчора окупанти вели наземні атаки на лінії Авдіївка – Донецьк.

У Генштабі ЗСУ заявили, що були відбиті атаки в районі Північного, Красногорівки та Мар’їнки. Спікер Таврійської групи військ України Шершень заявив, що окупанти намагалися вибити ЗСУ у районі Новомихайлівки. Російські воїнкори також стверджують, що 10 липня армія Путіна в особі 9-ї бригади та 10-го танкового корпусу безуспішно атакували ЗСУ в районі Новокалинового, Першотравневого, Невельського та Степового.

Механізовані частини ЗСУ просунулися на 2 км у районі Роботино – в ISW про Запорізький напрямок

ЗСУ продовжують бої на Запорізькому напрямі. Російські військори заявляють, що українські військовослужбовці не залишають спробу просунутися на південь від Рівного та Старомайорського. Один із російських військових блогерів стверджував, що 10 липня 34-та мотострілецька бригада відбила атаку ЗСУ в районі Великої Новосілки. А в районі Урожайного обороняються окупанти з підрозділу “Каскад” та ще одного невстановленого піхотного формування, інформують аналітики із ISW.

Кадри з геолокацією показали, що 10 липня ЗСУ провели механізований наступ і просунулися на 2 км на схід від Роботино. Російські воїнкори заявляють, що українські захисники на західній військовій техніці просунулися на північний схід від Роботино у бік позицій 71 мотострілецького полку.

Механізовані частини ЗСУ просунулися на 2 км у районі Роботино – в ISW про Запорізький напрямок
Механізовані частини ЗСУ просунулися на 2 км у районі Роботино – в ISW про Запорізький напрямок

Ще 9 липня кадри з геолокацією показали просування українських захисників на південний схід від Орєхова у бік Новопокровки. А на лінії П’ятихатки — Жеребрянка ЗСУ у складі до 30 осіб провели розвідку боєм. Деякі росЗМІ запевняють, що на цій ділянці фронту армія Путіна навмисно залишила свої позиції, замінувавши їх, щоб ЗСУ зазнали великих втрат. Вчора російська військова авіація завдала серії ударів правому березі Херсонщини.

Також було завдано трьох бомбових ударів КАБ із лазерним наведенням по Бериславському району. Глава Миколаївської ОВА Кім заявив, що 10 липня противник завдав удару “Іскандером-М” і обстріляв Очаков з території Кінбурнської коси. При цьому ситуація біля Антонівського мосту не змінилася. Обидві сторони ведуть контрбатарейну боротьбу.

 

 

Теги: генштаб ЗСУ, контрнаступ ЗСУ, ЗСУ артилерія, ЗСУ армія, артилерія ЗСУ, ЗСУ Бахмут