ЗСУ все знають: французькі ракети SCALP-EG адаптують до Су-24 Повітряних сил України

ЗСУ все знають: французькі ракети SCALP-EG адаптують до Су-24 Повітряних сил України

Для адаптації SCALP-EG під українські Су-24М можуть бути використані ті ж самі конструктивні рішення, які застосовувалися для адаптації британських Storm Shadow

Вчора на саміті НАТО в Вільнюсі президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що їх країна передасть Україні далекобійні крилаті ракети SCALP-EG. Ці ракети будуть передані Збройним Силам України для враження об’єктів військової логістики російських окупантів на тимчасово окупованій території. Україна зобов’язалась не використовувати ці ракети проти Росії.

Кількість ракет SCALP, які будуть передані, не уточнюється, але французькі Збройні Сили мають близько 400 авіаційних ракет цього типу.

Крилату ракету SCALP-EG можна порівняти з британською ракетою Storm Shadow, оскільки вони були створені на основі одного проекту і мають схожий зовнішній вигляд. Ракети SCALP-EG мають дальність польоту близько 250 км і можуть бути оснащені бетонобійними або касетними бойовими частинами для ураження великих об’єктів, таких як аеродроми.

У минулому французькі ВПС використовували ракети SCALP-EG під час операцій проти режиму Муамара Каддафі у Лівії в 2011 році, проти ІДІЛ в 2015 році та проти об’єктів хімічної програми режиму Башара Асада в Сирії в 2018 році.

З’являється питання, чи можна адаптувати ракети SCALP-EG для використання з українськими літаками, наприклад, Су-24М. Припускається, що для цього можуть використовуватися конструктивні рішення, які вже були використані для адаптації британських ракет Storm Shadow під українські Су-24М.

Недавно було виявлено, що Українські Повітряні Сили показали JDAM-ER під крилом радянських літаків. Це вказує на можливість використання ракет під МіГ-29, використовуючи бомбу Mark 82, яка має схожу потужність з ФАБ-250.

Теги: новини дня сьогодні, новини дня україни сьогодні, укр новини сьогодні 365