ЗСУ перемололи танкову орду: Танковий парк РФ стрімко перетворюється у радянський

ЗСУ перемололи танкову орду: Танковий парк РФ стрімко перетворюється у радянський

Аналіз статистики втрат танків у РФ дає досить відкриту картину щодо стану танкового парку російських військ і здатностей їх військово-промислового комплексу.

 

Норвезький дослідник Рагнар Гудмундссон опублікував цікаве статистичне дослідження щодо втрат армії РФ у танках. Він проаналізував верифіковані знищені зразки від Oryx та порівняв дані про втрати російських танків, враховуючи час їх випуску або модернізації – під час СРСР або в РФ. Ці дані дозволяють отримати точну картину стосовно складу танкового парку РФ за роками.

У дослідженні враховано такі танки, як Т-72Б3 та Т-80БВ, які були модернізовані або виготовлені в РФ, і Т-72Б та Т-80БВ, які відносяться до радянських зразків.

За даними дослідження, на початку вторгнення у РФ 71% втрачених танків належали до російських моделей, а 29% – до радянських. Але станом на червень 2023 року, ці показники змінилися – 73% втрат припадали на радянські танки, а лише 27% – на нові моделі.

Статистика втрат танків РФ (автор: @ragnarbjartur)
Статистика втрат танків РФ (автор: @ragnarbjartur)

Ці дані можуть бути приблизними, оскільки базуються на доступних фото та відео, проте вони дають загальну картину. Протягом тривалого періоду, до лютого 2023 року, співвідношення танків залишалося стабільним на рівні близько 50%. Але після цього спостерігається зростання кількості радянських танків.

Це свідчить про те, що російська військова промисловість не в змозі швидко модернізувати машини, які були виведені зі зберігання. Вона має обмежену пропускну спроможність лише для відновлення цих танків у стандартному стані.

Також старі танки, такі як Т-62, Т-55 та Т-54, мають незначний вплив на статистику. За даними Oryx, було знищено лише один Т-54/55, перетворений на “шахедо-мобіль”, і 127 Т-62 різних версій.