Заскочити на вогник –

Заскочити на вогник –

Як і очікувалося, парад вогняних шоу на російських промислових підприємствах триває і сьогодні естафетна паличка прилетіла на Уралмашзавод, розташований в Єкатеринбурзі, тобто на південному Уралі. Як пише їхня центральна преса, інцидент почався з характерної бавовни та задимлення. Причому, що стало причиною цієї самої бавовни – не уточнюється. Можливо, звук був викликаний хлопушкою чи петардою, яку хтось запустив під час перекуру, у не зовсім встановленому місці. Знову ж таки, можливо, від гучного звуку невдалий курець упустив сигарету, а далі – як у тій пісні: потрапили свічки на килим і запалав він як багаття, погода вітряна була, ваш замок вигорів вщент… Зауважимо, про звук дрону, що підлітає, не було сказано ні слова.

Насправді, перші повідомлення не містили інформації про те, що там горить, але очевидно, що вогнище вже було неслабке, оскільки відразу було сказано про те, що пожежа має площу 800 квадратних метрів. І, як водиться, на місце прибули пожежники, рятувальники, медики та працівники служби «секс по телефону». Начебто все свідчило про те, що неприємність цю ліквідують за лічені хвилини. Але коли місцеві паблики стали тривожно писати, що підозрілий димок видно з іншого кінця місту, вже центральна преса уточнила, що пожежа виявилася дещо більшою.

«У Єкатеринбурзі на території Уралмашзаводу спалахнула велика пожежа… За попередніми даними, вогонь виник на складі з лакофарбовими матеріалами на площі 4 тис кв. м… Існує ризик подальшого поширення полум'я та вибуху».

Далі надійшло повідомлення про те, що в цеху вже обвалився дах і трохи пізніше – наступне повідомлення про те, що пожежа вже вирує на площі 4,5 тис. кв. Тобто, за динамікою повідомлень можна відзначити деяке зростання площі, а це означає, що зазначені вище служби, які прибули на місце події, не так, щоб дуже вдало справляються з пожежею, а місцями навіть навпаки. Як сказав один із працівників заводу: «Це за те, що ми не молимося». І справді, жодне місцеве ЗМІ не написало про те, що до місця прибула бригада священиків зі святою водою.

Тим часом місцеві паблики висувають свої версії події. Пожежа справді почалася в тому місці, де зберігалося щонайменше 500 літрів особливого лаку. За чутками, він мав піти на танки Армата, якби їх послали на фронт. Справді, ніхто ж не ризикне послати в бій нові танки аби як, без розтину лаком. Але оскільки такого наказу не надійшло, танки зберігаються окремо, а лак – окремо, ось він і спалахнув відразу після того, як туди не прилетів ніякий дрон.

Але це не все. Прямо в стик із цим складом знаходиться виробництво промислових трансформаторів, а там вже є 7 тисяч літрів олії, яку заливають у трансформатори як агент, що охолоджує. Важко сказати, чи дійшов вогонь до цієї олії чи ні, але якщо вітер був сприятливим, то можна сподіватися на краще і що виробництво трансформаторів для підстанцій вийде з чату. У такому разі, об'єкти енергетичної інфраструктури лаптей можуть приймати дрони від ЗСУ буквально цілодобово та передбачуваним результатом. Втім, поки що невідома кінцівка цієї епопеї, а якщо так, ще все може бути.

Джерело: Anti-Colorados, Defence-Line.