Українська армія може отримати десятки тисяч снарядів з несподіваних джерел, – американці готують “схему”.

Українська армія може отримати десятки тисяч снарядів з несподіваних джерел, – американці готують “схему”.

Щоб уникнути політичних проблем, до виконання контракту залучать приватну американську компанію

У січні 2023 року армія США підписала контракт на закупівлю боєприпасів вартістю 522 мільйони доларів з Northrop Grumman і невеликою приватною компанією Global Military Products.

Згідно з умовами контракту, закупівля 155-мм боєприпасів для української армії мала розпочатися в березні 2023 року, а фінансування триватиме до 2027 року, але компанія Global Military Products успішно провела закупівлю великих партій боєприпасів для України в Болгарії, тож на цей момент вже сплачено 402 мільйони доларів з 522 мільйонів доларів. Про це повідомляє портал Defence One.

Такі поставки суперечать офіційній позиції Болгарії. Вже кілька місяців Болгарія відкрито виступає проти участі в ініціативі ЄС з виробництва боєприпасів для України. Залучення приватних компаній до закупівель боєприпасів для української армії могло б уникнути політичних нюансів і навіть бути вигідним для болгарського керівництва, яке відчувало потребу відстоювати цю риторику.

Плутанину міг внести і той факт, що в контрактних документах зазначено, що 155-мм снаряди постачатимуться з Болгарії. Іншими словами, або болгарська оборонна промисловість почала виробляти снаряди калібру 155 мм. в останні місяці за підтримки США, або це була поширена помилка, що це були “радянські” снаряди калібру 152 мм.

Автори Defence One підрахували, що українська артилерія використовує щонайменше 240 000 снарядів щомісяця. За їхніми підрахунками, в Болгарії можна було б закупити до 402 снарядів вартістю 800 000 мільйонів доларів, чого вистачило б на три-чотири місяці війни. Щоправда, автори порталу виходили зі скромної ціни в 500 доларів США за снаряд.

Тим не менш, це хороша новина, що десятки тисяч снарядів були поставлені українській армії з несподіваного джерела.

<center><script async src=”https://telegram.org/js/telegram-widget.js?22″ data-telegram-post=”Ukraine_365News/57260″ data-width=”100%”></script></center>

Теги: новиня новин, новино Україна, новини України