Про техніку різьблення –

Про техніку різьблення –

 

Все вказує на те, що наші військові зараз перевіряють результат нічної атаки по військових об’єктах у тимчасово окупованому Криму і, як зазвичай буває в такому випадку, може пройти більше доби до того моменту, коли буде якась конкретика, заснована або на агентурних даних, або на супутникових знімках. Як приклад, можна призвести до знищення комплексу ППО С-400 під Моспіно, Донецької області. Ми вже докладно писали про це, але лише кілька годин тому з’явилося відеозняте дроном-розвідником, який зафіксував весь процес обнулення комплексу ППО

Як відомо, комплекс ППО/ПРО зобов’язаний виявити повітряні цілі, навести на них власну зброю та власне вразити їх. Перші дві функції виконує станція радіолокації і власне – пункт управління, через який йде передача даних на засоби ураження – ракети. А далі кожна пускова установка, що має по 4 ракети, відпрацьовує за вказаними цілями. Ще раз повторимо, що противник сам позиціонує комплекс С-400 «Тріумф» як засіб ураження повітряних цілей у форматі ППО/ПРО. Тобто крім літаків, крилатих ракет, дронів і чогось подібного він зобов’язаний перехоплювати і балістичні ракети.

Але на представленому відео можна спостерігати все те, що повинен робити цей комплекс. Зрозуміло, що візуально не можна визначити, коли він виявляє повітряні цілі, але зважаючи на те, що почалися пуски ракет, перші дві стадії були пройдені і комплекс таки встиг почати запускати ракети. З того, що можна розібрати на картинці, комплекс мав 5 пускових установок, з яких він встиг безперешкодно зробити 6 пострілів. Сьома ракета тільки-но встигла вийти з пускового контейнера, коли прийшла перша касетна ракета. Це добре видно саме після першого прильоту, з характерним розкидом суббоєприпасів. Очевидно, один з них потрапив прямо в ракету, що стартує, і на цьому її політ завершився.

Подальше розібрати складно, оскільки почалася детонація ракет, що залишаються в пускових контейнерах, а як ми вже добре знаємо згоряючи, паливо ракети ППО дає щільний, рясний дим, за яким вже важко розрізнити якісь подробиці. У результаті вціліла всього одна пускова установка, яка металася між останками, що димляться, решти, але все ж змогла вціліти. Можливо це збіг, але саме з цієї установки не було зроблено жодного пострілу.

З цього випливає кілька висновків. Перший – комплекс перебував у бойовому стані та безумовно особовий склад перебував на своїх місцях. А це означає, що в момент прильоту ATACMS всі, хто був зобов’язаний перебувати в машинах – згоріли до ступеня неможливості вилучення хрящів. Другий момент полягає в тому, що тепер противник не зможе розповісти про те, що комплекс постраждав через те, що знаходився на марші і просто не міг відбити атаку в похідному становищі. Третій – навіть виявивши підліт цілей і навіть відстрілявшись штатними ракетами, комплекс не зміг захистити не те що локацію, заради якої він був розгорнутий, а навіть самого себе. Ну і четвертий – тактика частого переміщення таких комплексів – марна.

Як мовиться: «Що належить Юпітеру – не належить бику» або простими словами: «Ваша справа – теляча. О****ались і чекайте, поки помиють». Очевидно, що як тільки система стає на бойове чергування і включає радар, вона відразу показує своє місце становища, а з урахуванням того, що ракети ATACMS летять дуже швидко, вони можуть не встигнути вимкнути радар, коли до них вже прилетить. Тобто часу від засвіти і до згортання комплексу занадто мало для того, щоб змитися, і занадто багато для того, що на екрані локатора побачити Кобзона з мікрофоном.

Загальний висновок такий, що з балістикою у С-400 точно не склалося, і коли путін розповідали про те, що це – найкращий у світі засіб ПРО, то знову “обдурили дурницю на чотири кулачки” або його кинули. Загалом, С-400 і раніше себе показував не найкраще, але наведене вище відео розкладає все по поличках і знімає практично всі питання, які залишалися до цього моменту. Комплекс працював на всю свою міць, там ніхто не спав, нічого не прогавили, відстріляли 6 протиракет по 5 ATACMS і всі могли спостерігати, чим усе це закінчилося.

Але крім цього, нам важливо те, що ВСУ мали в своєму розпорядженні це відео в режимі реального часу, а запис можна було викласти в Мережу буквально через 10-15 хвилин після самої цієї події і якщо цього не було зроблено, то напевно тому були свої причини. Так і з нічним обстрілом Криму. Станом на цей час коментарів наших військових ми поки не бачили, ну а ентузіасти вже так ілюструють погоду над тимчасово окупованим Кримом:

Інші ж спостерігачі публікують карту, на якій зображені місця, в які прилетіло цієї ночі і що було підтверджено власними джерелами. Карта хоч і без Миколи, але дуже схожа на неї:

Сам же противник, після того як військове відомство та місцеві гауляйтери заявили про те, що всі повітряні цілі були перехоплені та пригнічені вогнем ППО, вкрай обережно, щоб не заробити собі тривалий термін, описують ніч у інших темніших тонах. Так, відомий ворожий ТГ-канал «Кремлівська табакерка», який має власні джерела у найвищому військовому керівництві окупаційної армії, описує це таким чином:

«Знову погані новини із Криму. Ми втратили майже 30 військових та системи ППО. Черговий ракетний удар, який ворог завдав Криму ввечері в четвер, 23 травня, призвів до серйозних наслідків. «Частина ракет пробила нашу систему ППО. На жаль, атака була надто масштабною. Наслідки серйозні», – сказало джерело у Генштабі. За нашими даними, втрати, зазнані внаслідок удару, тяжкі. У Сімферопольському районі (зокрема, у Гвардійському), Алушті та неподалік Бахчисараю, на жаль, були попадання».

Погодимося, навіть такий стриманий коментар дуже відрізняється від того, що розповідають офіційні канали. Але тут окупаційна влада, а особливо – військова, зрозуміти досить легко. Якщо визнати те, що валити військову інфраструктуру ЗСУ починають на ПБК, то визнати, що казки про те, що прикритий гірським масивом південний берег – недоступний для повітряної поразки. Більше того, треба розповісти і про те, як ракети ЗСУ спокійно пролетіли над усім Кримом.

Адже вони ж не визнають того, що були вирізані основні осередки ППО на північ, а якщо за їхньою версією, С-400 все ще живі, то вони не змогли перехопити ракети, що входять. Тут куди не копни, скрізь погано. Не визнавати ж, що в переозброєння ППО вгрохали просто гігантські суми грошей, наліпили десятки комплексів С-400, а в бойових умовах вони себе проявили не просто погано, але огидно, оскільки не змогли прикрити об’єкти, що захищаються, ні відбити напад на самих себе.

А тим часом їхні паблики похмуро пишуть про те, що неможливо поєднати дві речі, які відбуваються щоразу після таких нальотів і повторилися знову. Начебто все збили і знищили, але в тій же Алушті купа «швидких» з мигалками і сиренами помчала до того самого вузла зв’язку, де було видно як мінімум два потужні прильоти. Ви або збили і туди не потрібні швидкі, або військову частину накрили не тільки в плані обладнання зв’язку, а й казарми, вузли керування та інше, звідки треба витягувати хрящі. Загалом до цієї теми доведеться повертатися ще раз, як це було з атакою на моспинську систему ППО.

Джерело: Anti-Colorados, Defence-Line