“Південні проти Путіна: Як опозиція створила фарс для легітимізації диктатури та війни” (Ексклюзив)

“Південні проти Путіна: Як опозиція створила фарс для легітимізації диктатури та війни” (Ексклюзив)

У Росії 15-17 березня відбулися так звані вибори президента. За даними Центральної виборчої комісії (ЦВК) після опрацювання 100% протоколів, перемагає Путін з 87,28% голосів.

Президентські вибори, що відбулися в Росії, стали тріумфом згуртування всього російського суспільства, заявила уродженка Шепетівки Хмельницької області голова Ради Федерації Валентина Матвієнко.

“Вони [выборы] стали тріумфом згуртування країни, всього російського суспільства”, – сказала речник Радфеда на пленарному засіданні. За її словами, “за чинного главу держави свій голос віддали понад 87% виборців, а це 76 млн осіб”, і “такої загальнонародної підтримки історія нашої країни ще не знала”.

Матвієнко в якісь століття виявилася правою, адже Путіну вкинули близько 22 млн голосів — це наймасштабніше вкидання на федеральних виборах в історії путінської Росії. Таких висновків дійшло видання “Важливі історії”яке провело розрахунки за методом Шпількіна, а також дослідник виборів Іван Шукшин. Основним інструментом фальсифікацій став… калькулятор — коли комісія на власний розсуд вносила до протоколу вигадані дані.

Більш зухвалими фальсифікаторами, ніж Путін, виявилися тільки Ленін і Сталін. У 1937 році ВКП(б) під керівництвом Йосипа Сталіна взяла понад 99% голосів під час виборів до Верховної ради СРСР. Близький до Сталіна за результатами виявився і Ленін — на зорі радянської доби 1922 року більшовики нарахували собі понад 94%.

Рекордною виявилася не лише кількість голосів, а й явка. Загалом у виборах взяли участь 87 113 127 громадян. Явка у 77,44% стала безпрецедентною в історії сучасної Росії. Попередній рекорд було зафіксовано 1991 року — тоді на виборах президента РРФСР проголосували 74,66% громадян, які обрали Єльцина.

Кремль трубить про “рекордний результат при рекордній явці”, але це цілком заслуга так званої російської опозиції.

В останній день виборів, 17 березня, по всій Росії та за кордоном виборці прийшли на останню акцію, яку оголосив Навальний. Його команда закликала прийти на виборчі дільниці опівдні, щоб проголосувати за будь-кого, крім Путіна, або зіпсувати бюлетень. В результаті люди по всьому світу вишикувалися в черзі, щоб нібито вшанувати пам'ять Навального і висловити свій протест, але насправді створити для путінського режиму красиву картинку.

ЦВК стверджує, що Путін набрав понад 72% голосів за кордоном. Начебто найвищі результати – у Північній Македонії (88,1%), Греції (87,5%), Естонії (75,2%), Латвії (70,6%) та Болгарії (59,9%).

2014 року в одному з інтерв'ю Навального запитали, чий Крим, на що він відповів: “Крим – тих людей, хто живе в Криму”. Він заявив, що “Крим залишиться частиною Росії і більше ніколи в найближчому майбутньому не стане частиною України”. А ближче до завершення бесіди вимовив коронну фразу: “Крим – це бутерброд із ковбасою, чи що його туди-сюди повертати? <…> З погляду політики та відновлення справедливості, те, що потрібно зробити зараз у Криму, це провести нормальний референдум. Не такий, як був, а нормальний”.

У 2023 році Леонід Волков, голова Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Олексія Навального, запропонував ЄС та Великій Британії зняти санкції із зазначених ним російських олігархів, щоб нібито спонукати інших порвати з Путіним. “Санкції будуть ефективні позбави за наявності стратегії виходу”, і олігархам, які засудять війну, “має бути надана ясна опція – зробіть це і те, і санкції будуть зняті”, – заявив він, а як кандидати запропонував Михайла Фрідмана та його партнерів в “Альфа-Банку”. Після скандалу Фрідман, який буцімто засудив війну, спокійно повернувся до Москви.

Навальний, як і Пригожин, був дуже корисним для путінського режиму. Його використовували силовики для контролю над опозиційними настроями у російському суспільстві, а також “Вежі Кремля” для переділу влади. Наприклад, у 2008 році, будучи на посаді президента РФ, Дмитро Медведєв заявив, що “свобода краща за несвободу”, а у 2016-му вже за президента Путіна ФБК опублікував розслідування “Він вам не Дімон” про палаци, яхти та виноградники Дмитра Анатолійовича, на якого намагався зробити ставку Захід. Як і Євгена Пригожина, Навального усунули під час міжелітної боротьби.

“Фотографії черг облетять всю Росію і весь світ”, заявили в Олексія Навального ввечері 17 березня, і це справді так. Пропагандистський смітник Маргарити Симоньян РИА “Новости”, наприклад, рапортує: “У Брюсселі вишикувалася черга з охочих проголосувати на виборах”, “У Будапешті росіяни стоять у черзі, щоб проголосувати на виборах”, “Черга з охочих проголосувати на виборах президента Росії виборчою дільницею в Сеулі”, “Перед російським посольством у Берліні на багато сотень метрів вишикувалася черга з охочих проголосувати на виборах президента РФ” тощо за списком.

Так звана опозиція організувала чистий фарс для легітимації диктатури Путіна та війни до 2030 року, а також завадила міжнародному невизнанню президентських виборів.

Водночас лідери більшості країн Заходу публічно відмовилися вітати з “обранням” російського президента. Серед тих, хто визнав вибори в Росії легітимними та привітав Путіна, виявилися Кім Чен Ин з Північної Кореї, Сі Цзіньпін з Китаю, Ібрагім Раїсі з Ірану, лідери таких країн як Болівія, Нігер, Гондурас, Бурунді, Чад, а також по суті , терористичний рух хуситів

Тим часом 17 березня у Києві пройшов Форум підтримки російських добровольців, воюючих за волю Росії.

У заході взяли участь представники російських добровольчих підрозділів, а також російські політики, які стоять на позиціях максимальної підтримки України у війні та підтримки російських добровольців, які взяли до рук зброю для опору путінському режиму. Обговорювалися формати взаємодії та підтримки добровольчих підрозділів з боку антипутінських росіян у Європі. Було підписано меморандум про підтримку російських добровольців, що воюють проти путінського режиму, в якому зазначено, що підписанти меморандуму “закликають усіх громадян Росії, які виступають проти політики Кремля, проти агресивної війни РФ з Україною, проти всіх воєн та політичних репресій, розв'язаних злочинною російською владою , підтримувати сили російських добровольців, що воюють проти путінського режиму”.

Підтримка російських добровольців — мабуть, єдина ліквідація диктатури Путіна і перезавантаження системи. Власне, це на користь самих росіян, адже війна вже пошириться на територію безпосередньо Російської Федерації.

Автор: Вікторія Зубкова, політичний оглядач