Окупанти використовують “танки-камікадзе”: в невдалих атаках Т-54/55 були виявлені серйозні недоліки.

Окупанти використовують “танки-камікадзе”: в невдалих атаках Т-54/55 були виявлені серйозні недоліки.

Танки-камікадзе часто не досягають цілей, але створюють проблеми – британська розвідка.

У червні у ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що путінські війська використовують бронемашини, начинені вибухівкою, як танки-камікадзе. На передовій путінські війська використовують саморобні вибухові пристрої, виготовлені шляхом загартовування старих бронемашин кількома тоннами вибухівки.

Сьогодні (13 липня) прес-служба Міністерства оборони Великобританії опублікувала звіт про стан бронетехніки, перетвореної на саморобні вибухові пристрої. Такі бронемашини можуть мати екіпажі, але всі вони залишають машину при наближенні до позицій українських військових.

Найбільше таких випадків зафіксовано в районі Мар’їнки. Більше того, перші випадки використання таких вибухових пристроїв були зафіксовані через кілька днів після позицій у Кадирівці, і цілком ймовірно, що першими цю тактику почали застосовувати чеченці.

 

 

Експерти нагадали, що подібні саморобні вибухові пристрої також використовувалися під час чеченського конфлікту в 1990-х роках. Відомо, що подібні СВУ виготовляли і чеченці, які воюють на боці України. За даними британської розвідки, більшість з цих СВУ були підірвані на шляху до позицій українських військових. Вони стали жертвами вогню з мінних полів або протитанкового вогню.

Втім, відео з “танком-камікадзе” ілюструє головний недолік таких транспортних засобів. Вони аж ніяк не маленькі і дуже добре помітні здалеку, особливо коли рухаються відкритою місцевістю, як на відео. А комбінація “міни + засоби ураження” (РПГ, ПТРК тощо) може легко зупинити таких “соколят”.

 

 

Тим більше, що “поведінка” таких СВП має бути цілком передбачуваною. Очевидно, оскільки окупаційні війська (поки що) не прикрутили до автомобіля пульт дистанційного керування і не заблокували педаль акселератора цеглою або чимось подібним, такий автомобіль буде рухатися по прямій лінії до місця свого розташування.

З іншого боку, автомобіль знаходиться на відстані лише близько 100 метрів від свого місцезнаходження. Таким чином, за менш сприятливих умов не можна виключати можливість того, що такий “танк-камікадзе” досягне своєї мети, але, звичайно, для цього мають бути дотримані певні умови. Тому до цієї загрози потрібно ставитися дуже серйозно, особливо в частині оснащення військ достатньою кількістю протитанкових гармат.

Звичайно, це не перший випадок, коли такі “машини-камікадзе” використовуються на українському полі бою. Як наші війська, так і окупанти вже демонстрували застосування наземних безпілотних платформ з протипіхотними та протитанковими мінами в поєднанні з тротилом – своєрідний аналог німецького “Голіафа” за новими технологіями.

При цьому базою для таких “мобільних шахідів” можуть бути не лише танки і безпілотні платформи, але й інші транспортні засоби, такі як звичайні вантажівки і МТЛБ, начинені вибухівкою.

Що стосується танків Т-54/Т-55, то вперше про те, що Російська Федерація почала їх утилізацію, стало відомо в березні цього року. Тоді було заявлено, що одним з варіантів використання цих танків є перетворення їх на “машини камікадзе”, але, звичайно, ці машини будуть ефективні в основному як “наступальна зброя” для окупаційних сил. Але такі пристрої мають суттєвий недолік. Вибухи дуже гучні, що порушує психологію бійців.

Теги: новини укрнет сьогодні, свіжі новини україни, укрнет новини україни сьогодні

Вам можуть бути цікаві відео-новини з фронту